Piątek, 20.09.2019, Imieniny: Renata, Filipina, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Pogoda jest a roboty na Placu stoją (fotoreportaż)

08.02.2008, 15:52:50 Rozmiar tekstu: A A A
Pogoda jest a roboty na Placu stoją (fotoreportaż)

Łagodna pogoda sprzyja prowadzeniu wszelkich robót budowlanych. Jak jednak ostatnio zauważyliśmy, w kilku miejscach gdzie prowadzone są inwestycje drogowe, roboty stoją w miejscu. Tak jest np. na modernizowanej ul. Mickiewicza oraz na rozkopanym Placu Dworcowym.

- To są jakieś kpiny. Niewielu nas jest, ale często zdarza się, że nie możemy zaparkować na postoju dla taksówek swoich samochodów – żalił się nam jeden z taksówkarzy stojących na postoju przy Dworcu PKP. - Problemy z przejazdem na plac budowy mają też robotnicy. A dzieje się tak gdyż jest tu mało miejsca.

Jak poinformowano nas w Zarządzie Dróg Urzędu Miejskiego prace na Placu zostały wstrzymane właśnie z powodu pogody. - Wykonawca robót nie chciał ryzykować, gdyż w razie przymrozku wykonane pracy mogłyby zostać spisane na stratę – mówi Katarzyna Swisłocka z Zarządu Dróg UM. - Jednak nie jest tak, że nic nie jest robione. Aktualnie trwa budowa wodociągu przy budynku Poczty.

Kiedy więc prace ruszą na dobre? - Za 2-3 tygodnie wykonawca chce wznowić wszystkie prace – usłyszeliśmy w Zarządzie Dróg. - Planowo pierwszy etap przebudowy Placu ma się zakończyć do 31 października 2008 r.

Do tego czasu wykonawca - firma budowlano-drogowa „Prasbet” z Grudziądza, zbuduje nowe oświetlenie, nawierzchnię z materiałów typu klinkier drogowy i kostka kamienna, ścieżki rowerowe oraz parking. Plac zagospodarowany zostanie również elementami małej architektury i wypełniony zielenią.

Jeszcze w tym roku na Placu Dworcowym rozpocznie się budowa kilkukondygnacyjnego, przeszklonego budynku o powierzchni około tysiąca metrów kwadratowych. Jego wykonawcą będzie Zakład Usług Budowlanych Ryszarda Mytycha. - Będzie to budynek usługowo – biurowy. Jak tylko dostaniemy pozwolenie na rozpoczęcie prac, to zaczniemy jego budowę. Prawdopodobnie stanie się to jeszcze na wiosnę – powiedziano nam w biurze ZUB „Mytych”.

W trzykondygnacyjnym pawilonie z windą, na I i II piętrze znajdą się m.in. lokale usługowe o powierzchni od 40 do 90 m kw. Termin ukończenia inwestycji przewidywany jest na II kwartał 2009 roku.

Na sam koniec, w 2009 roku rozpocznie się drugi etap przebudowy Placu Dworcowego. Dotyczyć on będzie przebudowy pętli autobusowej i drogi dojazdowej od ul. Lotniczej.

Fot. Milan

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Modernizacja Placu Dworcowego - zima 2008 ( zdjęć 16 )
Dodano: 2008-02-08 | Fot. Mateusz Milanowski
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Tom
  Niedziela, 10.02

  A co z Żyrardowską ? Rozwalili całą ulice i nie ma jak przejechac bez uszkodzenia podwozia. Nikt nic nie robi, cisza od miesiąca. SKANDAL !!!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.