Niedziela, 5.07.2020, Imieniny: Karolina, Antoni, Filomena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Powiatowi stypendyści

02.05.2007, 16:23:32 Rozmiar tekstu: A A A
Powiatowi stypendyści


Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Elblągu Starosta Elbląski Sławomir Jezierski, wręczył 9 uczniom szkół ponadgimnazjalnych stypendia za I semestr roku szkolnego 2006/2007. 

Stypendia trafiły do ośmiu uczniów pasłęckiego Liceum Ogólnokształcącego i uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu Dominiki Szumały z Ogrodnik, która może pochwalić się I miejscem na Ogólnopolskim i Międzynarodowym Konkursie „Życie i twórczość” J. Słowackiego”, wzorowym zachowaniem, a także dojściem do finału okręgowych zawodów Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Pozostali stypendyści to mieszkańcy Pasłęka oraz podpasłęckich Rogajn. Wśród nich jest Michał Zacharewicz, który od września 2006 r. osiągnął bardzo dobre wyniki w turniejach tańca towarzyskiego, zdobywając m.in. VIII miejsce na Międzynarodowym Turnieju „Baltic Cup” w Elblągu, II miejsca na zawodach Grand Prix Polski w Olsztynie, Iławie i Kwidzynie oraz III miejsce na tych samych zawodach w Sulejówku, a także III miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Par Sportowego Tańca Towarzyskiego.

Stypendia z rąk Starosty otrzymali również: Ilona Rolik (udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego, wzorowe zachowanie), Aneta Lachowicz (średnia ocen 5,0 i wzorowe zachowanie), Nina Kupryjaniuk (udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego), Anna Kupryjaniuk (udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego), Agnieszka Ćwiklińska (udział w etapie okręgowym Olimpiady Geograficznej i Nautologicznej), Iwona Bielska (finalistka etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, wzorowe zachowanie), Wioletta Barszcz (średnia ocen 5,0 i wzorowe zachowanie).

Zaraz po uroczystym wręczeniu stypendiów, próbkę swoich umiejętności zaprezentował jeden z wyróżnionych - Michał Zacharewicz. Młody pasłęczanin wraz ze swoją partnerką wystąpił w Sali Staromiejskiej UM przy ul. Św. Ducha, w pokazie tańca towarzyskiego.

Fot. Starostwo Powiatowe

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.