Wtorek, 26.05.2020, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Aż błyszczało

26.04.2007, 07:32:51 Rozmiar tekstu: A A A
Aż błyszczało

Wychowankowie Ośrodka Szkolno - Wychowawczego nr 2 w Elblągu włączyli się w tegoroczną akcję „Wiosennego Sprzątania Warmii i Mazur” i wraz ze swoimi pedagogami przez dwa dni sprzątali tereny rekreacyjno-sportowe.

W tym roku hasłem akcji organizowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie jest „Czystość to nasz atut", a jak wyjaśniła nam Anetta Cieśla dzieci włączyły się w nią z radością, pełnym poparciem i zrozumieniem dla wszelkich działań proekologicznych i prozdrowotnych, które są priorytetami naszej placówki.

Świadczą o tym nie tylko takie akcje, ale również otrzymane wyróżnienia. W tym roku dzięki wieloletnim staraniom Ośrodek otrzymał Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie, a w ubiegłym Świadectwo Szkoły Ekologicznej – wspomina Marzena Żachowska.

W poniedziałek dzieci sprzątały teren przy Ośrodku (prawie 2 hektary) oraz pobliskie ulice, aby podczas późniejszych zabaw na powietrzu nie martwić się o swoje bezpieczeństwo. Następnego dnia – wyposażeni w ekwipunek sprzątaczy: worki i rękawice – wyruszyli na poszukiwania miejskich śmieci. Byli bezlitośni dla puszek, worków i papierków, które znaleźli na swojej drodze. Tego dnia pokonali kilkukilometrowy odcinek wzdłuż Kumieli.

Włączenie się w akcję pozwala nie tylko na promowanie prostych dla każdego człowieka działań i zachowań ekologicznych, ale uczy również odpowiedzialności za naszą wspólną własność – przypominają wychowawczynie.

Fot. d-ave

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.