Czwartek, 6.10.2022, Imieniny: Petra, Fryderyka, Artur
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Dobra passa lokalnych szkół w konkursach i projektach edukacyjnych ZUS

07.04.2022, 12:54:58 Rozmiar tekstu: A A A
Dobra passa lokalnych szkół w konkursach i projektach edukacyjnych ZUS

Prace uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu zostały docenione  przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. 

 

Wszystko za sprawą udziału w konkursie pt. „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta  w banku?” zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii ZUS „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”.

 

Dyplomy oraz nagrody dla wychowanków Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu wręczyła Dyrektor Oddziału ZUS w Elblągu. Podczas uroczystego apelu wyraziła uznanie dla zaangażowania pedagogów w przygotowanie uczniów oraz podziękowała za udział i pogratulowała kreatywności, którą charakteryzowały się wszystkie prace.

 

- Kornelia wpadła na pomysł by zainspirować się lekturą pt. ,,Hobbit czyli tam i z powrotem'',  a ja wymyśliłam by pokazać film w formie kukiełek. Jeśli chodzi o mój pomysł to myślę, że zainspirowałam się bajkami dla dzieci. Jak byłam mała lubiłam oglądać filmy z udziałem lalek, kukiełek i wiele innych – mówi Gabriela Dembler (laureatka III miejsca w kat. film dla klas 4-6).

 

Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 12 bardzo licznie przystąpili do konkursu. W skali kraju laureaci elbląskiej placówki zdobyli II i III miejsce oraz wyróżnienie w kategorii film. Nasi uczestnicy równie optymistycznie wypowiadali się o pracach pozostałych osób.

 

Tak. Oglądałam prace innych uczestników. Były one dla mnie bardzo ciekawe i interesujące

– mówi Iga Rokowska (laureatka wyróżnienia w kat. film dla klas 7-8).

Kampania „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” skierowana jest do seniorów wśród których promujemy korzyści, jakie niesie bezgotówkowa forma pobierania świadczeń. Przekazujemy, że obsługa bankowości elektronicznej nie jest trudna i zachęcamy do bezpiecznego korzystania z internetu, w tym różnego rodzaju   e-usług przy użyciu rachunku bankowego

- wyjaśnia Anna Ilukiewicz, rzecznik ZUS na Warmii i Mazurach.

 

Konkurs był sposobem na zaangażowanie młodego pokolenie do pomocy swoim babciom i dziadkom w poznawaniu wirtualnego świata. Zadaniem uczestników było przygotowanie materiału o zaletach wynikających z korzystania z bankowości przez osoby starsze. Uczniowie mieli możliwość wizualizacji swoich pomysłów poprzez plakat, komiks, film, infografikę lub materiał multimedialny. W swoich pracach uwzględniali jak ważne jest bezpieczeństwo, zdrowie oraz wygoda w załatwianiu codziennych obowiązków. 

 

- Pomysłów na razie nie mam, ale moim zdaniem najlepiej po prostu pokazać starszym osobom jakie są duże plusy w założeniu konta bankowego - odpowiedziała Kornelia Kot (laureatka III miejsca w kat. film dla klas 4-6) zapytana o nowy pomysł na zachęcenie dziadków do założenia konta w banku.

 

W konkursie wzięli również udział uczniowie:

 

 

 • Zespołu Szkół i Placówek Sportowych IV Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji  Narodowej w Elblągu,
 • Zespołu Szkół Zawodowych im. Sandora Petöfi w Ostródzie,
 • Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie,
 • Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stefana Żeromskiego w Iławie.

 

Młodzież SP nr 12 w Elblągu to nie jedyni prymusi. Z początkiem kwietnia odbędzie się finał ósmej edycji Olimpiady Lekcji z ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie będzie reprezentować Warmię i Mazury w etapie centralnym. Trzymamy kciuki, aby nasi reprezentanci również stanęli na podium wzorem młodszych kolegów z elbląskiej placówki. Prace nagrodzone w ramach konkursu można obejrzeć pod linkiem: Wyniki konkursu „Jak zachęcić babcię lub dziadka do założenia konta w banku?”

 

Anna Ilukiewicz
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS  

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1868908405304