Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Od 70 lat z Wami - Medyk

14.06.2021, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Od 70 lat z Wami - Medyk

Elbląski „Medyk” to szkoła z wieloletnią tradycją, dziś znana pod nazwą Szkoła Policealna im. Jadwigi Romanowskiej. Jako 70 -letnia Jubilatka dobrze radzi sobie z obecną rzeczywistością. Przeszła wiele reform, zmieniano jej nazwę i siedzibę, lecz nie zmieniło się jedno - zawsze w centrum zainteresowania jest drugi człowiek i jego dobrostan. 


Szkoła rozpoczęła swoje życie niedługo po wojnie, jako szkoła kształcąca kadry pielęgniarskie, aby w późniejszym okresie podjąć się kształcenia również w innych zawodach.

Oprócz pielęgniarek spod jej skrzydeł wypuszczono fizjoterapeutów, ratowników medycznych, farmaceutów, terapeutów zajęciowych, analityków medycznych, a w ostatnim 10- leciu opiekunów medycznych, opiekunki dziecięce, asystentki i higienistki stomatologiczne, masażystów oraz wykwalifikowane kosmetyczki. Ostatnio do grona zawodów, które kształci „Medyk” dołączył technik sterylizacji medycznej, florysta, technik elektroradiolog, a od roku szkolnego 2021/2022 nowy zawód podolog.    
  
Trudno dziś znaleźć szpital, przychodnię, dom pomocy społecznej, warsztat terapii zajęciowej, gabinet stomatologiczny czy kosmetyczny, w którym nie pracowałby absolwent „Medyka”

Często byliśmy pierwszym krokiem, jaki stawiają nasi uczniowie i słuchacze w życie zawodowe. Wielu z obecnych wykładowców to również absolwenci tej szkoły. Elbląski Medyk, zatem nie tylko świetnie przygotowuje do zawodu, ale inspiruje, pozwala rozwinąć skrzydła i wytycza nowe drogi życiowe oraz zawodowe.

Szkoła pomimo słusznego wieku zawsze podąża z duchem czasu, nadal stanowił źródło kadr medycznych i społecznych dla wielu instytucji. Od początku swojego istnienia pełni ważną funkcję kształtowania postaw odpowiedzialności za zdrowie i życie innych. Podnosi poziom świadomości społecznej w dziedzinie zdrowia i profilaktyki, uczy godności, tolerancji i poszanowania wszystkich tych wartości, które są wpisane w zdrową tkankę cywilizowanych społeczeństw. ..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.