Sobota, 31.10.2020, Imieniny: Łukasza, Urbana, Augusta
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Sukces w cieniu koronawirusa

18.03.2020, 10:15:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Sukces w cieniu koronawirusa

Nie tylko zajęcia w szkołach i na uczelniach zostały zawieszone ale także wszystkie olimpiady i konkursy przedmiotowe. Marzec i kwiecień to w większości tych rywalizacji okres centralnych finałów. Organizatorzy olimpiad przedmiotowych w większości już podjęli decyzję o przełożeniu konkursów centralnych na czerwiec. W niektórych przypadkach zdecydowano się na zgodne z regulaminem podsumowanie etapów szkolnego i okręgowego i tą drogą wyłonienie laureatów.

 

W taki sposób laureatem prestiżowej VI Olimpiady Wiedzy o Mediach organizowanej przez Uniwersytet Warszawski został tegoroczny maturzysta z II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi w Elblągu Mateusz Sitek. Jako laureat zdobył indeks na jeden z państwowych uniwersytetów. Dodatkowo otrzyma także nagrody rzeczowe przygotowane przez sponsorów Olimpiady. Mateusz jest uczniem klasy politechnicznej jednak bliżej mu do nauk społecznych.

Stąd właśnie jako „wolny słuchacz" bierze udział w lekcjach Wiedzy o Społeczeństwie i sam przygotowuje się egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu. Jest to jeden z najtrudniejszych egzaminów. W ubiegłych latach średnia zdawalność matury z WOS-u wynosiła 27-28 %. Tym samym można powiedzieć, że średnio w kraju nikt nie zdał matury z WOS-u, bo nie osiągnął 30%.

 

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu biorą udział w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach od pierwszej edycji. Trzykrotnie uczestniczyli w finale. W ubiegłym roku w gronie laureatów znalazła się koleżanka Mateusza, również tegoroczna maturzystka Magdalena Świniarska. Tegoroczny zwycięzca Mateusz Sitek jest jedynym laureatem z województwa warmińsko-mazurskiego.


MN

Foto: M.Nowosad ,na zdjęciu Mateusz Sitek.

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Jjjjj
  Środa, 18.03

  Brawo Mateusz!!!

 2. 2
  0
  ~ Marco
  Czwartek, 19.03

  Brawo! Znam chłopaka, bardzo sympatyczny,mądry i skromny młody człowiek.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0512888431549