Czwartek, 20.06.2019, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Osiem niezwykłych dziewczyn

17.03.2006, 10:56:34 Rozmiar tekstu: A A A

Zakończyła się ósma edycja konkursu "Ośmiu Wspaniałych". Jej laureatkami zostały uczennice elbląskich szkół ponadgimnazjalnych, których niezwykła postawa życiowa może być dla innych przykładem godnym naśladowania.

Konkurs organizowany jest w dwóch etapach - na szczeblu lokalnym i szczeblu ogólnopolskim. Mogły w nim wziąć osoby w wieku od 14 do 19 lat, które m.in. dobrowolnie pracują na rzecz swoich rówieśników, sąsiadów z osiedla czy szkoły, pomagają niepełnosprawnym i chorym, podejmują służbę na rzecz społeczeństwa i środowiska, prezentują aktywną postawę w przeciwdziałaniu uzależnieniom wśród młodzieży czy zwyczajnie zachęcają swoich rówieśników do działań prospołecznych.

- W tym roku otrzymaliśmy 24 zgłoszenia, tymczasem każda z osób zasługiwała na miano Wspaniałej - mówi Agnieszka Staszewska, rzecznika prezydenta. – Ich praca i zaangażowanie mogą być przykładem jak pięknie żyć.

W tym roku ósmekę wspaniałych tworzą: Aneta Adamczyk, Emilia Filckowska, Anna Nowacka z IV Liceum Ogólnokształcącego, Sandra Jesionka z Zespołu Szkół Turystyczno-Hotelarskich, Katarzyna Popławska z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Dorota Malinowska, Marta Syrocka i Paulina Zielmachowicz z V Liceum Ogólnokształcącego.


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.