Czwartek, 18.07.2019, Imieniny: Kamil, Robert, Szymon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

IV Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

09.03.2006, 08:14:19 Rozmiar tekstu: A A A

W dniach 16-17 marca bieżącego roku w auli Zespołu Szkół Mechanicznych przy ul. Komeńskiego 39 odbędą sie IV Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjalnych. Dwudniowa impreza trwać będzie w godzinach 10.00-17.00.

IV Elbląskie Targi Szkół Ponadgimnazjanych są imprezą adresowaną przede wszystkim do tegorocznych absolwentów gimnazjów, którzy stoją przed podjęciem jednej z najważniejszych życiowych decyzji - o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej. - Targi mają na celu umożliwienie zaprezentowania oferty edukacyjnej wszystkim elbląskim szkołom ponadgimnazjalnym jednocześnie - informuje Ewa Komarzeniec, z-ca dyrektora ds. pedagogicznych Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu. - Dzięki targom gimnazjaliści mogą poznać te szkoły w jednym miejscu, dokonać porównania i podjąć właściwą decyzję – dodaje Ewa Komarzeniec.

Każda szkoła uczestnicząca w targach będzie miała swoje stoisko wystawiennicze, na którym przedstawiciele zaprezentują swoją ofertę edukacyjną, wachlarz zajęć pozalekcyjnych oraz warunki przyjęcia do klas pierwszych na nowy rok szkolny. Oprócz stoisk wystawienniczych będą także stoiska firm związanych z oświatą. W targach uczestniczyć będą poradnie psychologiczno-pedagogiczne, których przedstawiciele na pewno udzielą informacji dotyczących orientacji zawodowej oraz wyboru kierunku dalszego kształcenia.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ mama licealisty
  Piątek, 10.03

  Uważam, że nadchodzi czas powrotu do zawodówek i techników, gdyż tylko one (oczywiście odpowiedniej specjalności - nie ekonomiczne, handlowe bez uprawnień do kasy fiskalnej, mechanik samochodowy - kiedy na praktykach sprząta się warsztat itp.) dają szansę na pracę. Do liceów ogólnokształcących powinna iśc tylko i wyłącznie ta młodzież, która zamierza dalej się uczyć, studiować, a nie po to, żeby miło spędzić tam czas. Natomiast licea profilowane to jedna wielka pomyłka reformy edukacji, gimnazjaliści: nie idźcie do nich, bo to stracone 3 lata - nie dają ani zawodu - przecież tam nie ma żadnych praktyk, ani przygotowania na studia, większość uczniów nie zdaje tam matury, albo nawet do niej nie przystępuje - i co wtedy, nie mają wtedy żadnego wykształcenia, sorry - mają dalej gimnazjalne. Szkoda tylko, że nauczyciele w gimnazjach o tym wam w ogóle nie mówią, pytanie dlaczego ? To bardzo dobrze, że będą tam pracodawcy, bo może otworzą niektórym oczy. Zobaczcie, kogo potrzebują do pracy w Polsce i w UE - wykwalifikowanych robotników w konkretnych zawodach, najczęściej technicznych! I pensje ich są wyższe niż absolwentów wielu prywatnych (i publicznych…) uczelni o tak modnych ostatnio kierunkach. Pomyślcie o tym, popytajcie starszych, swoich rodziców (ale nie nauczycieli w gimnazjach, liceach ogólnokształcących czy liceach profilowanych, bo im będzie zależało na tym, żebyście to właśnie do nich poszli się uczyć, istnieje coś takiego jak subwencja oświatowa, za wami idą pieniądze z budżetu), popatrzcie na oferty pracy - dla kogo one tak właściwie są a dla kogo ich brakuje i nie marnujcie swojej przyszłości! To Wasze życie i właśnie teraz zaczynacie wkraczać w dorosłość, nie róbcie z siebie bezrobotnych na własne życzenie!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.