Wtorek, 5.12.2023, Imieniny: Krystyna, Sabina, Norbert
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Zielony certyfikat

24.02.2006, 11:17:05 Rozmiar tekstu: A A A

Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej zaprasza placówki oświatowe do programu Zielony Certyfikat. Zielony Certyfikat I i II Stopnia jest to znak jakości pracy przedszkoli i szkół, przyznawany za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

W styczniu 2000 roku Zespół Fundacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej stworzył program pod nazwą „Zielony certyfikat”- przedszkole i szkoła przyjazne środowisku. Projekt ten jest kontynuacją i rozszerzeniem inicjatywy pt. „Edukacja w Naturze”, w której uczestniczyły placówki oświatowe z całej Polski. Twórcy programu opracowując „Zielony certyfikat” wzorowali się na pomysłach z innych krajów, przede wszystkim na idei Eco-schools i Zielonej flagi.

Celem projektu jest upowszechnianie inicjatywy zrównoważonego rozwoju poprzez inspirowanie przedszkolnej i szkolnej społeczności w działaniach na rzecz ekologii. Zadaniem „Zielonego certyfikatu” jest także wspieranie placówek oświatowych, które pełnią funkcję lokalnych ośrodków zrównoważonego rozwoju.

Zielony Certyfikat I i II Stopnia przyznawany jest placówce na dwa lata. Po tym okresie przedszkola i szkoły muszą ponownie złożyć dokumentację, w której znajdą się informacje potwierdzające działania ośrodka rozwoju zrównoważonego. Pozytywne rozpatrzenie wniosków umożliwia nadanie placówce „Zielonego certyfikatu” na kolejne 4 lata.

Więcej informacji na ten temat można uzyskać na stronie:
http://www.zielonycertyfikat.org.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1967890262604