Wtorek, 20.02.2018, Imieniny: Leon, Ludmila, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Festiwal Kultury Studentów niebawem w Elblągu. Zobacz program tegorocznych Turbinaliów

16.05.2017, 13:30:37 Rozmiar tekstu: A A A
Festiwal Kultury Studentów niebawem w Elblągu. Zobacz program tegorocznych Turbinaliów

Wielkimi krokami zbliżają się Turbinalia, podczas których studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej zaplanowali liczne atrakcje. Co czeka nas tym razem?

Świętowanie studentów PWSZ rozpocznie się od rajdu „Rowerowy Potop”. Między 21 a 23 maja, kilkudziesięciu studentów będzie miało okazję zmierzyć się z trasą 70 km wyznaczonych... w Szwecji (Karlskrona). - Do Szwecji startujemy po raz czwarty. Jest to grupa 30-osobowa. Poznajemy Archipelag Szwedzkim - mówiła Henryka Szumna, prezes AZS. - Zawsze jest fantastyczna zabawa. Jest ok. 600 studentów z całej Polski. Zawiązują się nowe przyjaźnie i to nas bardzo cieszy.

 

Pierwsza impreza zorganizowana w naszym mieście w ramach Turbinaliów będzie miała miejsce w sobotę, 27 maja, o godz. 9.00, w Bażantarni. Tam po raz osiemnasty studenci zmierzą się podczas Mistrzostwh PWSZ w Marszach na Orientację w Parach.

W poniedziałek, 29 maja, o godz. 16.45, w CSE Światowid odbędzie się Międzyinstytutowy Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przechodni Rektora PWSZ, a o godz. 18.30, w IV LO - Mistrzostwa PWSZ w Futsalu.

Tradycyjnie nie zabraknie również parady Instytutów, czyli marszu studentów z al. Grunwaldzkiej na Stare Miasto.
 
Startujemy o godz. 12.00 z parkingu Instytutu Ekonomicznego. To doskonała okazja, żeby zaprezentować mieszkańcom Elbląga naszą studencką brać. Pokazać, jaką energię wnosimy do naszego miasta
 
– mówił Łukasz Żmuda, przewodniczący Rady Studentów.

Pochód zaplanowany jest do godziny 13:00. - W pochodzie będą brali udział uczniowie szkół średnich, dzięki czemu będziemy mogli zintegrować się my, jako studenci, ale również studenci i potencjalni studenci – dodał Łukasz Żmuda.

Po zakończeniu pochodu nastąpi symboliczne przekazanie klucza do bram miasta przez Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.

Na ten dzień zaplanowano także festyn wodny. III Międzyinstytutowe Mistrzostwa PWSZ w Elblągu o Wiosło Rektora będzie składać się z dwóch wyścigów - sztafet instytutowych (4 kajaki, 2 os. na jeden instytut) oraz wyścigu reprezentacji wykładowców (2 os. z instytutu).

Zawodnicy walczą o Wiosło Rektora PWSZ. Według regulaminu, jeśli trzy razy Wiosło zdobędzie dany Instytut, to Wiosło już w tym Instytucie pozostaje wraz z tytułem Mistrza. Naszym czarnym koniem jest Instytut Informatyki Stosowanej – przyznała Henryka Szumna.

W środę, 31 maja, o godz. 16.30, na boisku IV LO zmierzą się studenci i pracownicy PWSZ w meczu piłki nożnej o puchar Turbinaliów 2017.

Po raz drugi, w ramach Turbinaliów odbędzie się „Wielkie grillowanie – Wspólnie na Wspólnej”. Od godz. 17.00 przewidziano wiele atrakcji. - W zeszłym roku cieszyło się to dużym zainteresowaniem, dlatego stwierdziliśmy, że w tym roku warto ponownie to zorganizować – przyznał Łukasz Żmuda.

Wydarzenie będzie miało miejsce na terenie Domu Studenckiego nr 2 przy ul. Wspólnej. - Planujemy konkurs na Master Chefa Studenta, czyli na najlepszą potrawę z grilla - dodał Łukasz Żmuda. - Będzie również Turniej Badmintona o Puchar Rektora PWSZ, a o godz. 21.30 rozpocznie się „Kino pod gwiazdami”.

Na 1 czerwca (czwartek) zaplanowano Konferencję Studencką Integralia 2017 – wymiany studenckiej humanistyki. Po raz czternasty odbędzie się ona w Instytucie Pedagogiczno-Językowy (ul. Czerniakowska 22).
 
Od lat stanowi ona okazje do prezentacji dorobku naukowego studentów specjalności humanistycznych. Organizatorzy nie narzucają tematów prac. Zasugerowano jedynie obszary, w których powinny wpisywać się referaty. Wśród nich znajdują się takie dziedziny jak językoznawstwo, historia literatury czy praktyka języków obcych
 
– wymieniała Monika Szałas z Koła Naukowego Humanitas.

Nie zabraknie także Mistrzostw PWSZ w Sportach Barowych. To już czwarta edycja, która odbędzie się w YOLO Club. - Zawody odbędą się w dwóch dyscyplinach: kręgle oraz bilard. Zawody będą trwały od 18.00 do 20.00. Od 20.00 przewidziana jest dyskoteka dla studentów. Przygotowaliśmy na ten czas różne niespodzianki – mówił Łukasz Żmuda.

Najważniejszym dniem dla studentów będzie jednak piątek, 2 czerwca, gdzie na Wyspie Spichrzów odbędą się koncerty gwiazd. W tym roku zagrają trzy zespoły.
 
Rozpoczniemy od godz. 18.00 od występu zespołu HOOK, który zaserwuje nam porządną dawkę rocka. Następnie ok. godz. 20.00 przejdziemy w klimat muzyki reggae dzięki zespołowi TABU. Gwiazdą wieczoru będzie zespół EastWest Rockers, który wraca po dość długiej przerwie z nowymi pomysłami i nową energią
 
– wymieniał Łukasz Żmuda.

Turbinalia zakończą się w sobotę, 3 czerwca, piknikiem żeglarskim.  - O godz. 11.00 jedziemy do Nadbrzeża. Tam popływamy na kajakach, łódkach, pogramy w piłkę plażową, koszykówkę, będziemy grillować. Zachęcamy wszystkich do udziału w tym wydarzeniu
- zaznaczyła Henryka Szumna.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ Studentos
  Wtorek, 16.05

  "Archipelag Szwecki" - pani Szumna, czy to chodzi o Archipelag Sztokholmski (Stockholms skärgård), potocznie zwanym Archipelagiem SZWEDZKIM

 2. 2
  0
  ~ kreciol
  Środa, 17.05

  jak co roku, dramat i beznadzieja ..., byle piwo za 2 zł

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.