Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

Podwyżka dodatków dla nauczycieli z Gminy Elbląg realna od września?

23.08.2012, 07:30:38 Rozmiar tekstu: A A A
Podwyżka dodatków dla nauczycieli z Gminy Elbląg realna od września?
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu ( fot. www.biznes.interia.pl.)

Od września wzrosną nauczycielskie pensje. Ale nie tylko one. Większość gmin zdecydowało się także na podwyżkę dodatków do wynagrodzenia - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

- Od 1 września wzrośnie wynagrodzenie zasadnicze wszystkich nauczycieli średnio o 3,8 %. – informuje Rzecznik prasowy Prezydenta, Anna Kleina. - Podwyżki wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 31 stycznia 2005 r., w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, ogólnych warunków przyznawania dodatków do wynagrodzenia zasadniczego oraz wynagradzania za pracę w dniu wolnym od pracy – dodaje rzecznik prasowy.

Zgodnie z rozporządzeniem wysokość wynagrodzenia zależna jest od posiadanych kwalifikacji nauczyciela, stopnia awansu zawodowego, oraz wymiaru zajęć obowiązkowych.

Podwyżka pensji zasadniczej polskiego nauczyciela oznacza, że wzrośnie ono we wrześniu tego roku, w zależności od stopnia awansu zawodowego, o 83-114 zł brutto. Średnie wynagrodzenie nauczyciela stażysty będzie wynosić 2718 zł brutto, nauczyciela kontraktowego – 3017 zł brutto, nauczyciela mianowanego – 3913 zł brutto, nauczyciela dyplomowanego – 5000 zł brutto.

O realnych pensjach nauczycieli w Polsce piszemy w artykule.

Podwyżki to jednak nie jedyne zmiany. Wzrost wynagrodzeń oznacza również to, że gminy do końca wakacji muszą zmienić regulaminy wynagradzania i podwyższyć nauczycielom dodatki do pensji. W razie braku odpowiednich działań, samorządy wypłacą nauczycielom wyrównawczy dodatek uzupełniający, w styczniu 2012 roku.

Jak z tym problemem poradził sobie samorząd elbląski? – Od września nie ma regulacji dodatków, jest tylko regulacja płacy zasadniczej o wskaźnik 3,8% – informuje Anna Kleina.

W lutym 2011 roku uchwałą Rady Miejskiej w Elblągu została przyjęta rezolucja zmieniająca uchwałę w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Miasto Elbląg z 2009 roku. Ten regulamin jak na razie obowiązuje - Zmiany w dodatkach, jeśli nastąpią, muszą być przyjęte uchwałą Rady Miejskiej – wyjaśnia Anna Kleina.

Pierwsza sesja Rady Miejskiej po wakacjach, już we wrześniu.

Z przyjętej, i jak na razie - stosowanej uchwały, w sprawie regulaminu wynagradzania nauczycieli w naszej gminie wynika, że dodatki motywacyjne dla nauczycieli kształtowały się na różnym poziomie, zależnym od ich stopnia awansu zawodowego. Zamykały się one w kwotach rzędu od 75 zł (dla nauczyciela stażysty) do 765 (na każdy etat dyrektora).

Dodatki funkcyjne, z których skorzystać mogli nauczyciele wynosiły od 60 zł (dla opiekuna stażu) do 825 zł (dla dyrektora Ośrodka Edukacji Ekologicznej). Ten ostatni w naszej gminie to już jednak przebrzmiała historia, gdyż w kwietniu tego roku elbląscy radni zadecydowali o likwidacji Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Piaskach.

Pełna lista dodatków motywacyjnych i funkcyjnych dla nauczycieli zatrudnionych w szkołach prowadzonych przez Miasto Elbląg, przyjęta uchwałą Rady Miejskiej z dnia 25 lutego 2011 roku znajduje się  w załączniku na stronie.

 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Podatnik
  Czwartek, 23.08

  I jak tu żyć panie premierze ledwo po dwu miesięcznym urlopie i już podwyżka,chyba będzie trzeba się przekwalifikować.

 2. 2
  +3
  ~ wku..wiona
  Czwartek, 23.08

  Niech lepiej nie robią sztucznego bezrobocia!!!!!!!!!!!!!!! we wszystkich elbląskich szkołach potężne nadgodziny a reszta na stryczek!!!!! Zatrudnia sie tylko tych których kaze zatrudnić Soja lub Kluge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  +6
  ~ MĄŻ NAUCZYCIELKI
  Czwartek, 23.08

  Ciekawy jestem skąd zostały wzięte wielkości wynagrodzeń ? Dodatki motywacyjne gwarantowane przez kartę też są fikcją w wielu placówkach ,nie mówiąc już o tym kto dostaje nagrody , na pewno w wielu przypadkach nie ten kto wykonuje swoją pracę rzetelnie poświęcając część swojego prywatnego czasu na rzecz cudzych dzieci nie raz dokładając ze swojej kieszeni do tego interesu .Dwa miesiące wakacji i taka pensja ,,żyć nie umierać", proponuję skończyć studia ,zacząć pracować w szkole i wtedy wypowiadać się na temat nauczycieli .To że istnieją jak w każdej grupie społecznej przypadki ustawionych ,taki kraj.Ale nie mierzmy wszystkich jedną miarą.Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

 4. 4
  +7
  ~ Matka
  Czwartek, 23.08

  jeśli ktoś uważa, że nauczyciele mają tak dobrze - to czemu nie wybrał sobie tego zawodu? uczyć się nie chciało? ja tam za żadne pieniądze nie chciałabym uczyć tych rozpuszczonych dzieciaków. A już mieć do czynienia z niektórymi rodzicami?????????? koniec świata. Na zachodzie to mają dobrze. Powinni im dać więcej. za to co mają z tą latoroślą, rodzicom nie chce się wychowywać swoich dzieciaków - i wszystko na nauczycieli zwalają.

 5. 5
  --3
  ~ pampi
  Czwartek, 23.08

  Jakość nauczania w szkołach słaba bo...wiecznie nauczyciel nieobecny i wieczne zastępstwo.Dzieciaki robią co chcą z nauczycielami.Zero charyzmy.A szczytem bezczelności jest oskarżanie rodziców o to, że brak dobrego zachowania wynoszą z domu .Odnośnie tematu zajmowania się " cudzymi dziećmi" w ramach swego prywatnego czasu.No cóż, jak ktoś nie nadąża to tak się dzieje.A prawda jest taka.Kończę ogólniak i co ja będę robiła ?? A no skończę pedagogikę bardzo popularny kierunek" na zakucie" i będę nauczycielką .I mamy to co mamy, jesteśmy na szarym końcu w Europie, pod względem jakości nauczania w szkołach wyższych.

 6. 6
  --1
  ~ wama
  Piątek, 24.08

  do Matki - Chciałabym zauważyć,że nie tylko nauczyciele muszą się uczyć, skończyć studia. Pomijając fakt, że aby być nauczycielem nie trzeba wiele - licencjat wystarczy, przygotowanie pedagogiczne uzupełnia się w trakcie stażu. Czy to dużo? Kontakt z rozpuszczonymi dzieciakami i ich rodzicami ma wiele grup zawodowych i jakoś nikt nad nimi się nie użala. W naszym kraju wszyscy zarabiają mało i każdy chciałby więcej ale tylko nauczyciele mają zagwarantowaną Kartą Nauczyciela podwyżkę co roku. Nawet gdy szaleje kryzys. Jedni zaciskają pasa a drugim jeszcze mało.

 7. 7
  +3
  ~ szymek@vp.pl
  Piątek, 24.08

  Takich bzdur jeszcze nie czytałem ciekawe dlaczego artykuł o realnych pensjach nauczycieli został zablokowany !!!!!!!!!

 8. 8
  --4
  ~ TAGO
  Piątek, 24.08

  Do Męża- tylko idiotę przekonasz że te obiboki z przerośniętym do granic ego mają dwa miesiące urlopu , w ferie gdzie są??? ile godzin dziennie ile godzin w tygodniu???Kpina nie dał bym ani grosza!!!

 9. 9
  +2
  ~ ach
  Piątek, 24.08

  Do TAGO - treść i błędy jakich się dopuściłeś w swoim komentarzu, świadczą że w szkole byłeś "Gościem". Nie komentuj pracy nauczycieli bo nie masz o tym pojęcia!!! P.S. może pouczyłbyś się troszkę sam, bo nie ma dla Ciebie dobrych nauczycieli!!!!

 10. 10
  --4
  ~ Kasia, Basia, Marysia
  Piątek, 24.08

  Nie mądrzyj sie Matka - nie chciało sie uczyć. Nie wszyscy moga byc nauczycielami. Nauczycielom podwyzki - tym nierobom. Niech sie wezma za pracę, a nie wciąż stękają,że im za mało placą. Idźnauczycielu do pracy do prywaciarza, to dopiero zobaczysz jak sie pracuje, a nie na gotowe do Państwa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0378310680389