Wtorek, 14.07.2020, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii OŚWIATA

PWSZ w Elblągu podpisała umowę o współpracy z węgierską uczelnią

20.05.2009, 13:19:35 Rozmiar tekstu: A A A
PWSZ w Elblągu podpisała umowę o współpracy z węgierską uczelnią

21 kwietnia 2009 roku Pani prof. dr hab. Halina Piekarek-Jankowska Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu podpisała kolejną umowę bilateralną, tym razem z Károly Róbert Főiskola (Károly Róbert College) na Węgrzech. Umowa ta dotyczy wymiany studentów, kadry dydaktycznej oraz pracowników administracji.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu od 2005 roku posiada Kartę Erasmusa przyznaną przez Komisję Europejską, która upoważnia do wnioskowania o fundusze europejskie na studia i praktyki zawodowe studentów oraz wyjazdy pracowników w ramach Programu „Uczenie się przez całe życie” Erasmus.

Uczelnia  współpracuje z  partnerami międzynarodowymi. Współpraca ta została wypracowana poprzez przygotowywanie Uczelni i całego procesu dydaktycznego do procedury walidacyjnej, która umożliwiła rozszerzenie i zacieśnienie międzynarodowych kontaktów Uczelni.

-Władze PWSZ w Elblągu bardzo cenią sobie współpracę międzynarodową, dlatego w podejmowanych działaniach kładą szczególny nacisk na podtrzymywanie istniejących kontaktów zagranicznych i pozyskiwanie nowych relacji z partnerami zagranicznymi-  wskazuje Justyna Kościuk z PWSZ w Elblągu.

Podstawą uczestnictwa PWSZ w Elblągu w Programie Erasmus są umowy bilateralne  podpisywane na każdy rok akademicki z europejskimi uczelniami partnerskimi, z którymi prowadzona  jest wymiana studentów, kadry dydaktycznej oraz administracji. Umowy te precyzują zarówno liczbę studentów i pracowników biorących udział w wymianie oraz czasokres ich pobytu za granicą.

Do zeszłego roku akademickiego PWSZ w Elblągu posiadała dwie umowy partnerskie z Fachhochschule Stralsund (Niemcy) i Uniwersytetem w Liepaji (Łotwa). W bieżącym roku akademickim Uczelnia podpisała 4 nowe umowy z:

- Károly Róbert Főiskola (Károly Róbert College) (Węgry),

- Fachhochschule Lausitz (Niemcy),

- Uniwersytetem Św. Cyryla i Metodego w Tarnawie (Słowacja),

Hochschule Wismar (Niemcy).

- PWSZ w Elblągu nadal planuje pozyskiwanie nowych partnerów zagranicznych i podpisywanie nowych umów bilateralnych, dzięki którym studenci będą mogli kształcić się i zdobywać doświadczenie na innych uczelniach o europejskim poziomie – dodaje Justyna Kościuk.

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.