Piątek, 3.04.2020, Imieniny: Renata, Jakub, Ryszard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Ssangyong w Elblągu

15.02.2006, 08:38:02 Rozmiar tekstu: A A A
Ssangyong w Elblągu

Od stycznia bieżącego roku marka samochodowa Ssangyong ma swojego dilera w Elblągu! Południowo-koreańska firma Ssangyong Motor Company jest znanym producentem samochodów sportowo-użytkowych (SUV). W Polsce marka Ssangyoung swoją oficjalną premierę miała 30 czerwca 2004 roku w Warszawie. W polskiej ofercie znajdą się wyłącznie samochody terenowe. Modele Rexton, Musso Sports, Kyron oraz Rodius.

Firma założona w 1954 roku jest już od ponad 52 lat liczącym się na rynkach azjatyckich producentem samochodów. Swoją działalność rozpoczęła od wytwarzania m.in. samochodów ciężarowych i autobusów oraz pojazdów specjalistycznych, takich jak betoniarki samochodowe czy wozy straży pożarnej.

Marka Ssangyong powstała w 1986 roku, kiedy to grupa Ssangyong przejęła wytwórnię pojazdów terenowych Keohwa Motors i przystąpiła do rozwoju ich produkcji na dużą skalę. Od czasu wprowadzenia do sprzedaży nowych pojazdów typu SUV, a miało to miejsce w 1988 roku firma Ssangyong zyskała spore uznanie jako producent pojazdów rekreacyjno-użytkowych o wysokim stopniu innowacyjności technicznej, a także wysokiej jakości wykonania.

W 1991 roku firma nawiązała strategiczne porozumienie z Mercedes – Benz AG, dzięki któremu firma Ssangyong stosuje najnowszą technologię i gwarantuje najwyższą jakość w produkcji silników oraz zespołów napędowych. Dwa lata później (1993) Mercedes – Benz AG przejął 5% udziałów Ssangyonga.

Od stycznia 2006 roku Auto-Postek jest dilerem samochodowym marki Ssangyong. Wraz z wejściem na lokalny rynek uruchomiona została elbląska strona dilera marki Ssangyong, jej adres to: www.ssangyong-postek.pl.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.