Sobota, 24.08.2019, Imieniny: Bartlomiej, Jerzy, Bartosz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii MOTORYZACJA

Tolkmicko opanowali fani dwóch kółek z Polski i zagranicy. Zobacz zdjęcia z motocyklowego zlotu

07.06.2015, 07:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
Tolkmicko opanowali fani dwóch kółek z Polski i zagranicy. Zobacz zdjęcia z motocyklowego zlotu
Fot. Adrian Sajko

Około pół tysiąca osób przyjechało w ten weekend do Tolkmicka, by uczestniczyć w XI Zlocie Motocyklowym. W sobotnie południe motocykliści wzięli udział w paradnym przejeździe po Wysoczyźnie Elbląskiej. Od piątku z kolei na tolkmickiej plaży trwają koncerty, konkursy i wspólna integracja.

Jedenasty zlot motocyklowy w Tolkmicku, przyciągnął w tym roku do miasteczka nad Zalewem Wiślanym rekordową ilość uczestników z kraju i zagranicy m.in. z Obwodu Kaliningradzkiego.
- Przyjechało do nas około 500 motocyklistów. To najwięcej w jedenastoletniej historii imprezy – mówi Paweł Tkacz z tolkmickiego Klubu Motocyklowego Kardan, organizującego zlot.

Celem tegorocznego zlotu, oprócz wspólnego spotkania, integracji i zabawy braci motocyklowej, jest zbiórka funduszy. Jak tłumaczą organizatorzy, pieniądze przeznaczone zostaną na rzeźby, które staną w Tolkmicku i okolicach na tzw. szlaku kardanowskim, od Kadyn do Braniewa. Pierwszą z nich, autorstwa Andrzeja Kurowskiego, można już podziwiać w pobliżu tolkmickiej plaży.

Chcemy pobudzić Tolkmicko do życia. Podobnie jak to było w latach 80-tych, kiedy to Tolkmicko było organizatorem znanych w kraju plenerów artystycznych. Będzie to pamiątka tego, co robimy na długie lata

– wyjaśnia Paweł Tkacz.

Organizatorzy zlotu postarali się o wiele atrakcji dla jego uczestników. Na scenie ustawionej na plaży, zagrało osiem zespołów muzycznych. Ponadto przygotowano wiele konkursów i zabaw, jak np. wyścig drezyn na 1/10 mili przy tolkmickim dworcu kolejowym. Najbardziej widowiskowa była jednak motocyklowa parada po drogach Wysoczyzny Elbląskiej. Trasa o długości 25 km wiodła po nowo wyremontowanych szosach, m.in. drodze nr 503.

- Są to bardzo atrakcyjne tereny dla nas, bo jest na nich dużo zakrętów. Motocykliści uwielbiają wiraże i nie lubią jechać cały czas prosto, bo jest to nudne. Stąd trasa parady wiedzie z Tolkmicka przez Pogrodzie, Milejewo, Pagórki, Łęcze, Suchacz, Kadyny, ponownie do Tolkmicka – tłumaczy członek Klubu Motocyklowego Kardan z Tolkmicka, organizatora zlotu.

Podczas całego zlotu, prowadzono również akcję promującą trzeźwość wśród motocyklistów - pod nazwą „Piłem, nie jadę”. Zainteresowani mieli także okazję  zarejestrować się w bazie dawców szpiku.

Ludzie, którzy do nas przyjeżdżają mówią, że panuje tu atmosfera podobna jak na Woodstocku. To o czymś świadczy

– mówi Paweł Tkacz.

Ares

Oceń tekst:

Ocen: 20

%100.0 %0.0


Galeria / XI Zlot Motocyklowy w Tolkmicku ( zdjęć 137 )
Dodano: 2015-06-06 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ motorek
  Niedziela, 07.06

  W Tolkmicku można zrobić taką imprezę? Można, a w Elblągu? Nie można? Dlaczego? Grupa oszołomów zaczęłaby zbierać podpisu, "nie wpuścimy Ruskich", założyliby stronę na facebooku i zbierali kolejnych fanatyków.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.