Niedziela, 19.05.2024, Imieniny: Mikolaj, Piotr, Urban
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

„Miałem szczęście do wspaniałych ludzi”. Za nami benefis Mariusza Michalskiego

14.01.2020, 14:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Miałem szczęście do wspaniałych ludzi”. Za nami benefis Mariusza Michalskiego
Fot. Ryszard Biel

Na deskach dużej sceny Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu świętowano w niedzielę (12.01.)  35-lecie pracy artystycznej Mariusza Michalskiego.


- Prosto po liceum nie zdawałem do szkoły teatralnej. Teatr w Elblągu ogłosił nabór na adeptów. Zgłosiłem się, bo chciałem sprawdzić, czy właśnie to chcę robić w życiu. Pierwsza moja rola to był Królewicz w „Kopciuszku”. Grałem z Majką Makowską, która była jedną ze złych sióstr – wspomina Mariusz Michalski.


Mariusz Michalski uzyskał dyplom Aktora Dramatu zdając egzamin eksternistyczny  w 1987 r. Pracował w Teatrze im. J. Osterwy w Lublinie, Teatrze im. W. Bogusławskiego w Kaliszu i Teatrze Polskim w Bydgoszczy. Ale najdłużej, bo od 2003 r., jest związany z elbląskim teatrem.

 

Wróciłem do Elbląga i bardzo się z tego cieszę. Mamy tu najwspanialszy zespół. Myślę, że zostanę tu już do emerytury

– dodał Mariusz Michalski.

 

W niedzielę, po spektaklu „Tajemniczy Ogród”, w którym Mariusz Michalski gra  Cravena, ojca gównego bohatera, odbył się benefis. Dyrektor Teatru, Mirosław Siedler, poprosił publiczność o pozostanie na miejscach.


Mariusz Michalski przyznał, że nie spodziewał się takiego benefisu. - Nikt się nie wygadał – śmiał się. - Wszystko udało im się utrzymać w tajemnicy. Jestem bardzo mile zaskoczony.

 

To było coś wspaniałego! Wszystko zostało zrobione ze smakiem. Nie trwało to też za długo. Wszystko było w sam raz. I niespodzianki były smaczne

– podkreślił Mariusz Michalski.


Jedną z niespodzianek była moneta o nominale „1 Mariusz”. - To jedyna taka moneta. Wyjątkowa, bo i Ty jesteś jeden jedyny, wyjątkowy Mariusz – mówił Mirosław Siedler podczas benefisu.


Nie zabrakło też prezentacji zdjęć ze spektakli, w których Mariusz Michalski brał udział na przestrzeni 35 lat.  - Zdjęcia przywracają wiece wspomnień. Człowiek się nie zastanawia, a jednak tych ról zrobiłem ponad 100. Nie ma jednej roli, którą miło wspominam. Jest ich wiele. Ja do każdej roli się przywiązuje – mówił Mariusz Michalski. - Poza tym miałem szczęście do wspaniałych ludzi


Podczas uroczystości wspomniano, że wymarzoną rolą do zagrania jest dla Mariusza Michalskiego Król Lear. Ile w tym prawdy? - Kiedyś tak było. Teraz to już za późno, nie w tym wieku. Chciałem się mierzyć z tą rolą, ponieważ przy tej roli zmarł najwybitniejszy polski aktor Tadeusz  Łomnicki. Na pierwszym roku miałem z nim zajęcia. Z każdym rokiem robił spektakl swojego pomysłu. Z nami zrobił „Cyrk”. Wraz z Mieciem Morańskim robiliśmy za główne postacie, za klaunów, którzy wiązali wszystkie sceny – opowiadał Mariusz Michalski.

 

 


 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Benefis Mariusza Michalskiego ( zdjęć 52 )
Dodano: 2020-01-14 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Zapytania
  Wtorek, 14.01

  Kiedy remont teatru w Elblągu , czy naprawdę obecny dyrektor nic nie może wymusić na olsztynie by dali kasę. Kiedy skonczy sie ta niemoc Elbląga.

 2. 2
  0
  ~ Madzia
  Wtorek, 14.01

  ❤❤❤

 3. 3
  +1
  ~ Ciekawskie jajo
  Środa, 15.01

  A mikrofony działały?

 4. 4
  +1
  ~ ma
  Środa, 15.01

  gratulację.!!!

 5. 5
  0
  ~ lisek ch
  Środa, 15.01

  czy ta dziewczynka to córeczka dyrektora? czyli powoli już się wkręca, wstyd jak rodzice wkręcają i lansują swoje dzieci

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3980679512024