Niedziela, 12.07.2020, Imieniny: Jan, Wera, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Wysocki i Okudżawa ponownie zagoszczą u Sewruka

14.01.2019, 11:30:27 Rozmiar tekstu: A A A
Wysocki i Okudżawa ponownie zagoszczą u Sewruka
fot. nadesłane

Już 19 i 20 stycznia pieśni tych dwóch wybitnych bardów zza wschodniej granicy znowu ożyją na Małej Scenie Teatru Sewruka za sprawą spektaklu "Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa". Spektakl oparty jest na twórczości Władimira Wysockiego i Bułata Okudżawy, rosyjskich pieśniarzy z lat 60. i 70.
    
Ich nazwiska od kilku pokoleń są symbolami wolnej myśli i poetyckiej walki o wolność. Obaj podejmowali tematykę wojny i jej skutków. Antywojenni i antymilitarni, a jednak zupełnie różni w swojej twórczości, odsłaniali prawdę o naturze człowieka, dzięki czemu ich utwory nie straciły na uniwersalności.
    
Charyzmatyczne pieśni Wysockiego i Okudżawy w interpretacji elbląskich aktorów to nie tylko memento dotyczące czasów dyktatorskich rządów. Te pełne zadumy i refleksji utwory w przejmującej aranżacji muzycznej są również lekcją historii dla młodego pokolenia. Młodzież wydaje się być coraz bardziej zagubiona w dobie wirtualnej rzeczywistości, nieznając takich pojęć jak cenzura ograniczająca swobodę wypowiedzi. Scenariusz, reżyserię i scenografię przygotowali równie charyzmatyczni, Marcin Sosnowski i Aleksander Trąbczyński.
    
Sztuka "Nie wszystko czerwone – Wysocki, Okudżawa" miała swoją premierę 17 września 2016 roku. Została bardzo ciepło i entuzjastycznie przyjęta przez publiczność.  Za kreację w  spektaklu Artur Hauke zdobył w 2017 roku Aleksandra w kategorii Męska Rola Roku.

"Nie wszytsko czerwone – Wysocki, Okudżawa", Mała Scena, Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu

19.01, godz. 18.00
20.01, godz. 17.00

Realizatorzy spektaklu:Marcin Sosnowski i Aleksander Trąbczyński (scenariusz, reżyseria, scenografia), Hadrian filip Tabęcki (aranżacje muzyczne), Tomasz Tworkowski (choreografia), Dariusz Łapkowski (przygotowanie wokalne aktorów), Kazimierz Kowalski (realizacja świateł)

Obsada: Anna Suchowiecka (gościnnie), Artur Hauke, Mikołaj Ostrowski, Dariusz Siastacz, Marcin Tomasik

 

 

Teatr im . A. Sewruka w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.