Piątek, 22.03.2019, Imieniny: Boguslaw, Katarzyna, Oktawian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Piotr Boratyński zdobył Aleksandra za Męską Rolę Roku! "Amadeusz jest symbolem nas wszystkich, artystów"

16.04.2018, 10:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Piotr Boratyński zdobył Aleksandra za Męską Rolę Roku! "Amadeusz jest symbolem nas wszystkich, artystów"
Fot. Ryszard Biel
Aleksandra za Męską Rolę Roku otrzymał Piotr Boratyński za rolę Amadeusza w spektaklu "Amadeusz". To piąta nominacja aktora i pierwsza statuetka.
 
Patrząc na emocje, jakie towarzyszyły Ci podczas odbierania statuetki wnioskuje, że ten Aleksander był wyczekiwany...
 
Wyczekiwany jak dziecko, a może nawet i bardziej, bo to była piąta próba. Na pewno teraz Aleksander stanie na mojej półce i będę z wielką satysfakcją, przyjemnością i dumą na niego zerkał. Największą satysfakcją jednak była sama praca nad Amadeuszem. Nagroda jest zwieńczeniem tego sukcesu.
 
Czy po każdej kolejnej nominacji rosła w Tobie pewność, że tym razem, to już na pewno się uda czy wręcz przeciwnie?
 
Już parę razy byłem niemal pewien, że to właśnie będzie ten rok. Ze względu na to, że do tej pory się nie udawało, nie byłem przekonany, że w tym roku się uda. Muszę przyznać, że byłoby mi smutno, gdyby Amadeusz Mozart nie dostał nagrody.
 
O to chciałam zapytać. Czy docenienie przez Kapitułę właśnie tej roli ma dla Ciebie szczególne znaczenie?
 
Na pewno. Amadeusz jest podsumowaniem moich pięciu lat pracy artystycznej w Teatrze. W tej roli mogłem pokazać pełen wachlarz moich umiejętności. Jestem dumny, że dałem z siebie wszystko, ale wiem, że to kolejny stopień i jeszcze wiele mogę zaprezentować.
 
Aleksander to wyróżnienie roli spośród wszystkich, które zostały przedstawione podczas całego sezonu. Stąd wynikało Twoje wzruszenie podczas podziękowań?
 
Bardziej z roli, która została nagrodzona. Pracując nad Amadeuszem głęboko odczuwałem jego stan. Amadeusz był mistrzem, a nie był doceniany. Nie dano mu szansy. To jest bardzo bliskie aktorom w ich pracy. Wielu jest niesamowitych aktorów, którzy nie mają możliwości pracy, nie jest promowany ich geniusz. Amadeusz jest symbolem nas wszystkich, artystów.
 
Statuetkę zadedykowałeś rodzicom.
 
Zdecydowanie. Oni bardzo mocno mnie wspierali w momencie, kiedy zdecydowałem, że zostanę aktorem. Oczywiście na początku pokazywali mi inne, ciemniejsze strony aktorstwa, bo chcieli mieć pewność, że wiem na co się pisze. Od momentu, kiedy zobaczyli moje pełne zaangażowanie i oni zaangażowali się z pełna mocą. Przeżywają każdy spektakl. Mimo, że mieszkają 460 km od Elbląga są cały czas ze mną.
 
Mam nadzieję, że Aleksander da Ci pozytywną energię na kolejny sezon. Hejtu w dzisiejszych czasach niestety nie brakuje, a ta statuetka ma bardzo pozytywne przesłanie.
 
Mam wrażenie, że szeroko rozumiana kultura spada teraz po równi pochyłej. W świetle pseudo sztuki, o której się więcej mówi, a w rzeczywistości nie przekazuje nic, nie ma żadnej wartości, nie opowiada żadnej historii, to fakt, że my, w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, możemy widowni opowiedzieć historię mistrza Amadeusza, jest nie do przecenienia.

Dziękuję za rozmowę.
 
Z Piotrem Boratyńskim rozmawiała
 
 
 
Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.