Czwartek, 27.06.2019, Imieniny: Cyryl, Maryla, Wladyslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

„Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego na zakończenie 16. Elbląskiej Wiosny Teatralnej

10.04.2017, 14:30:05 Rozmiar tekstu: A A A
„Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego na zakończenie 16. Elbląskiej Wiosny Teatralnej
Fot. Ryszard Biel

Tegoroczna Elbląska Wiosna Teatralna była urodzajna w wyjątkowe spektakle. Obok rodzimych inscenizacji miłośnicy teatru mieli do wyboru bogatą i różnorodną ofertę. Mogli się pośmiać, zadumać, wzruszyć. Każdy mógł wybrać coś dla siebie. 

Dyrektor elbląskiego Teatru im. A. Sewruka, Mirosław Siedler, wielokrotnie podkreślał, że 16. Elbląska Wiosna Teatralna jest wiosną jubileuszową, bo 10. po reaktywacji. I jak przystało na jubileuszowe wydanie była szczególna. Zakończyła się też niecodziennie - premierą (na elbląskiej scenie) spektaklu baletowego.

 

 

Na widowni nie było ani jednego wolnego miejscach, a spragnieni tego rodzaju uczty siedzieli nawet na „dostawkach”. Na spektakl przybyli miłośnicy tańca klasycznego, a także całe rodziny chcące uczestniczyć w tym kulturalnym święcie.

Należący do międzynarodowego standardu klasycznego baletu , najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”, przeniósł widzów do baśniowej krainy tańca i muzyki. Petersburg International Ballet przepięknie opowiadał ruchem o walce dobra ze złem, o zdradzie, bólu i potędze miłości.

„Jezioro łabędzie” do muzyki Piotra Czajkowskiego nie po raz pierwszy gościło w Elblągu, jednak na deskach teatru był to debiut. Petersburg International Ballet od pierwszych chwil skradł serca publiczności.

- Byłam na „Jeziorze łabędzim” w hali CSB, więc mam porównanie – stwierdziła p. Bożena. - Bezapelacyjnie takie spektakle powinny być prezentowane na deskach teatru. Tu jest sprzyjający takim występom klimat, no i widz ma możliwość oglądania całości z właściwej perspektywy.

- Kocham taniec w każdej postaci, ale balet szczególnie – wyznała p. Danuta. - Jestem wzruszona, że mogłam uczestniczyć w tym wydarzeniu. Już czekam na następny baletowy spektakl. Dyrektor Teatru wspomniał, że może będzie dalsza współpraca z tym baletem. Może tym razem przyjadą z „Dziadkiem do orzechów”?

- Elegancja, wdzięk, lekkość z jaką tancerze poruszali się na scenie – wymieniała p. Halina, to wszystko przeniosło mnie do pięknego świata. Trochę oderwanego od rzeczywistości, ale poruszającego bardzo realne problemy. Miłość, zdrada, dotrzymywanie słowa, przebaczenie – to wszystko ma ponadczasowy wymiar. Tu zostało jeszcze pięknie wytańczone. Jestem niezmiernie wdzięczna, że balet w takim wydaniu zawitał do Sewruka.

16. Elbląska Wiosna teatralna dobiegła końca. Pełna wrażeń publiczność opuściła widownię. I choć do następnej wiosny musi poczekać rok, już dziś wie, że będzie to na pewno niezapomniane przeżycie.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ fgghhh
  Wtorek, 11.04

  Cudowny spektakl.Naprawdę, klasa światowa-nie było lipy.Dzięki!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.