Wtorek, 7.04.2020, Imieniny: Donata, Herman, Rufin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Duch badający przeszłość mieszkańców Żuław? Izabela Chojnacka-Skibicka zaprezentowała swoją książkę

27.03.2015, 07:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Duch badający przeszłość mieszkańców Żuław? Izabela Chojnacka-Skibicka zaprezentowała swoją książkę
Fot. Adrian Sajko

 Teatr im. Aleksandra Sewruka wraz ze Stowarzyszeniem „Alternatywni” zorganizowali kolejne spotkanie w ramach akcji Dotknij Teatru. Wczoraj, 26.03., na Małej Scenie Teatru odbyło się spotkanie z Izabelą Chojnacką-Skibicką oraz promocja jej powieści „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”. 

 
To już 16 sezon kiedy robimy Elbląską Scenę Literacką. Ma ona na celu promowanie literatury współczesnej, szczególnie literatury lokalnej. Co miesiąc zapraszamy wartościowych literatów, w tym roku będzie więcej literatów z Polski ponieważ otrzymaliśmy dofinansowanie od Prezydenta Miasta
 
– przyznaje Dominika Lewicka-Klucznik. 
 
Na spotkaniu Izabela Chojnacka-Skibicka przedstawiała swoją najnowszą książkę „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”. Mieszka ona w Kleciu, miejscowości pomiędzy Malborkiem a Starym Polem. Powieść jest odkrywaniem tajemnic tamtych miejsc. Duch staje się prowokacją do odkrycia losów ludzi, którzy zostali wypędzeni z tych terenów podczas II Wojny Światowej. Książka obrazuje trudne losy tych mieszkańców. To odkrywanie przeszłości bardzo mocno miesza się z czasami realnymi. 
 
- Książka jest bardzo mocno osadzona w Żuławach, opowiada o ludziach, dla których odkrywanie historii tych terenów jest pasją. Myślę, że dlatego jest taką perełką, bo tak naprawdę takich książek typowo żuławskich mamy bardzo mało. Napisana jest dość swobodnym językiem, ponieważ Pani Iza ma zdolność pisana dość lekkim piórem, więc czyta się przyjemnie. Jednocześnie książka ta nie jest do końca taka łatwa, lekka i przyjemna. Potrafi rozśmieszyć, ale również wprowadzić zadumę i łezka w oku może się zakręcić – dodaje Dominika Lewicka-Klucznik
 
Po prezentacji odbyły się warsztaty literackie dla przybyłych. Elbląska Scena Literacka cieszy się coraz większą popularnością. We wczorajszym spotkaniu uczestniczyło blisko 60 osób. 
 
Ines Kuraś

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Izabela Chojnacka-Skibicka ( zdjęć 12 )
Dodano: 2015-03-26 |  Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ib
  Piątek, 27.03

  gdzie można kupić książę?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.