Sobota, 16.01.2021, Imieniny: Marceli, Wlodzimierz, Bernard
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii TEATR

Aleksandry 2009 rozdane!

29.03.2009, 23:26:33 Rozmiar tekstu: A A A
Aleksandry 2009 rozdane!
Fot. Rafał Kadłubowski / od lewej Tomasz Muszyński i Marcin Tomasik

Wczoraj w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu premierą sztuki pn. „Szatan z siódmej klasy” w reżyserii Czesława Sieńko uczczono Międzynarodowy Dzień Teatru. Po spektaklu wręczone zostały doroczne nagrody „Aleksandry 2009”. Kapituła w tym roku za najlepszą aktorkę uznała Marię Makowską –Franceson, zaś za najlepszego aktora Marcina Tomasika. Ponadto czytelnicy trzech elbląskich gazet w tym info.elblag.pl w przeprowadzonym plebiscycie za najpopularniejszego aktora uznali Tomasza Muszyńskiego.

Wczorajszego wieczoru duża sala elbląskiego teatru wypełniona była po brzegi. Na premierę „Szatana z siódmej klasy” przybyli widzowie w różnym wieku, bo ta sztuka, jak powiedział jej reżyser jest ponadczasowa i przeznaczona dla wszystkich. Zanim jednak zgasły światła zgromadzeni wielbiciele teatru zgodnie z tradycją wysłuchali orędzia przygotowanego przez Ludwika Flaszena. Orędzie to napisane zostało specjalnie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru i odczytane zostało we wszystkich polskich teatrach. Po premierze publiczność miała okazję poznać tegorocznych laureatów nagrody „Aleksandra” oraz laureatów nagrody Dyrektora Teatru im. Aleksandra Sewruka.

Nagroda Aleksandra nawiązuje do osoby Aleksandra Sewruka,  który przyczynił się do usamodzielnienia elbląskiego teatru. Powstała z inicjatywy Dyrektora Teatru Mirosława Siedlera, a zaprojektowana przez Ewę Prelewską. Laureatów nagrody wybiera kapituła, której przewodniczy od samego początku Izabela Seredocha.

W kategorii Kobieca Rola Roku nominowane były trzy aktorki: Maria Makowską-Franceson za rolę Dotty Otley w „Czego nie widać”, Anna Suchowiecka, za rolę Terry w „Aż do bólu” i Anna Gryszkiewicz za rolę Gretchen w „Mein Kampf”. Kapituła w tym roku statuetkę Aleksandra przyznała Marii Makowskiej-Franceson. Ponadto ta znakomita aktorka wyróżniona została przez marszałka województwa warmińsko-mazurskiego, który przyznał jej nagrodę pieniężną.

- No już dość długo pracuję w teatrze, 30 lat mam udokumentowanej pracy… Dyrektorze dziękuję za zaufanie. Kochani drodzy koledzy bez Was nic bym nie zrobiła. Obiecuję, że będę dalej pracowała ile sił mi wystarczy – mówiła niezwykle wzruszona i zaskoczona laureatka.

W kategorii Męska Rola Roku nominowani byli także trzej aktorzy: Marcin Tomasik za rolę Herzla w „Mein Kampf”, Tomasz Muszyński za rolę Hitlera w „Mein Kampf” oraz Leszek Czerwiński za rolę Raula w „Aż d bólu”. W tym roku statuetka Aleksander powędrowała do Marcina Tomasika.

 - Zupełnie się nie spodziewałem, że otrzymam tą nagrodę, ale chciałbym podziękować także moim kolegom z zespołu, reżyserowi i dyrektorowi, za to, że pozwala mi się rozwijać. Chciałbym także podziękować Tomkowi Muszyńskiemu, za to że mam takiego wspaniałego partnera u boku. Podziękowania należą się także mojej żonie, która zawsze mnie wspiera i ma anielska cierpliwość – mówił wzruszony Marcin Tomasik.

W plebiscycie na Najpopularniejszego Aktora, który prowadzony był w trzech elbląskich dziennikach, w tym info.elblag zwyciężył Tomasz Muszyński.

 - Ta nagroda mi się należała, jak powiedziałaby moja postać, Adolf Hitler – powiedział laureat.

Statuetka Aleksandra w kategorii przyjaciel Teatru w tym roku powędrowała do Grupy Żywiec S.A. Browar w Elblągu.

- Jest mi bardzo miło, że właśnie nam przyznano tą statuetkę, wspieraliśmy teatr i obiecuję, że nadal będziemy – powiedział Roman Korzeniowski dyrektor Browaru w Elblągu.

Z kolei Aleksander dla Najwierniejszego Widza Zbiorowego trafił do Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu.

Tego wieczoru także dyrektor Mirosław Siedler przyznał swoje nagrody pieniężne w wysokości 1 000 złotych. Otrzymali je Mariola Tomasik - spec. ds. osobowych, Hanna Rokita z pracowni krawieckiej, Leokadia Sajda z Biura Organizacji Widzów, Barbara Bartoszyńska-Waller - suflerka, Ewa Kęska - spec. ds. administracyjno-gospodarczych oraz aktor Marcin Tomasik.
Fot. Rafał Kadłubowski

MB

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ dewe
  Poniedziałek, 30.03

  gratulacje dla nagrodzonych!!!

 2. 2
  0
  ~ ja
  Wtorek, 31.03

  Właśnie wróciłem z tego teatru. Byłem na ''szatan z siodmej klasy''. Beznadzieja! Po prostu myślałem, że zasnę! Nuda! Nuda! Nuda!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3344581127167