Wtorek, 16.07.2024, Imieniny: Maria, Stefan, Eustachy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Marzec z Cabaretem w Teatrze - wygraj bilety

17.02.2022, 18:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Marzec z Cabaretem w Teatrze - wygraj bilety

Dekadencki klimat lat trzydziestych ubiegłego wieku ponownie ożyje na deskach Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu. Spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka miał swoją premierę 8 listopada 2019 roku. Pandemia koronawirusa, która nadeszła w pierwszych miesiącach 2020 roku, uniemożliwiła dalsze wystawianie spektaklu.

Teraz, po ponad dwóch latach od premiery, Cabaret wraca na scenę!

Cabaret to jeden z najgłośniejszych i najpopularniejszych musicali, który swoją prapremierę miał  na Broadwayu w 1966 r. Pochodzące z niego piosenki na stałe weszły do kanonu muzyki popularnej. Wystarczy wspomnieć takie tytuły jak „Money, money” czy „Don’t tell mama”. Znakomicie napisana sztuka, wystawiana na deskach teatrów całego świata, tworzy  kanon popkultury, porywa i zmusza do refleksji.  

Nocne życie Berlina za drzwiami kabaretu Kit Kat jest w rękach obscenicznego Mistrza Ceremonii. W innych rękach, w tym samym czasie ważą się losy milionów ludzi. Naziści dochodzą do władzy. Miłość na tle nocnego klubu, w którym rodzi się burzliwy i namiętny związek amerykańskiego pisarza Cliffa Bradshawa z Sally Bowles, tancerką kabaretową. Brutalna przedwojenna rzeczywistość w kontraście z głośną muzyką i bezwstydnym tańcem. Beztroska zabawa usypia czujność. Zderzenie z prawdą będzie bolesne. Śpiew nie zagłuszy tego, co wydarzy się za chwilę.

Zapraszamy do podróży w czasie i do zatracenia się w atmosferze klubu Kit Kat: mieniących się cekinów, papierosowego dymu i dekadenckiego klimatu lat trzydziestych ubiegłego stulecia.

CABARET, reż. Paweł Szkotak, Teatr im. A. Sewruka w Elblągu
Libretto JOE MASTEROFF

Na podstawie sztuki Johna Van Drutena i opowiadania Christophera Isherwooda
muzyka JOHN KANDER piosenki FRED EBB
przekład libretta Kazimierz Piotrowski
przekład piosenek Wojciech Młynarski, Paweł Szkotak


Środa 09.03, godz. 19:00
Czwartek 10.03, godz. 19:00
Piątek 11.03, godz.19:00
Sobota 12.03, godz. 18:00
Niedziela 13.03, godz. 17:00
Środa 30.03, godz. 19:00
Czwartek 31.03, godz.19:00


Konkurs:


Jeśli chcesz wygrać jeden z dwóch podwójnych biletów (koszt: 10 zł od biletu) na spektakl teatralny wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko i nr telefonu. W tytule wpisz "Cabaret”. Zgłoszenia przyjmujemy do 21.02., do godziny 15:00. Zwycięzca o wygranej zostanie powiadomiony drogą telefoniczną bądź e-mailową. O zwycięstwie decyduje kolejność zgłoszeń. 

 

 


Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1921730041504