Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

„Opowiem ci o raku” jest odpowiedzią na najczęściej zadawane przez dzieci pytania - wygraj książeczkę

01.08.2019, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
„Opowiem ci o raku” jest odpowiedzią na najczęściej zadawane przez dzieci pytania - wygraj książeczkę
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Praktyczny przewodnik dla dzieci i młodzieży „Opowiem ci o raku” jest odpowiedzią na najczęściej zadawane przez dzieci pytania. Jednak nie jest to książka tylko dla dzieci.

Autorką książeczki jest Anna Kleina, koordynator ds. informacji NU-MED. - Książeczka jest efektem dwuletniej akcji edukacyjnej, którą prowadzimy w Centrum Radioterapii w Elblągu. Przewodnik to pytania młodych ludzi zebrane w jedną całość, mini książeczkę. Zaczęło się od wycieczek dzieci do naszego szpitala. Było spore zainteresowanie, więc w ubiegłym roku wysłałam propozycje spotkań w szpitalu do dyrektorów elbląskich i okolicznych szkół. Odzew był bardzo duży, w 2018 roku odwiedziło nas ponad tysiąc dzieci. Wraz z Moniką Antonowicz- Szydłowską, elektroradiologiem organizowałyśmy wycieczki, podczas których pokazywałyśmy ścieżkę pacjenta w Centrum Radioterapii. Począwszy od rejestracji, sposobu nakładania maski, poprzez gabinet tomografii komputerowej, pracownię fizyków, skończywszy na akceleratorach - tłumaczyła Anna Kleina.
 
W tracie tych spotkań pojawiało się wiele pytań od dzieci. W pewnym momencie doszłam do wniosku, że warto je spisać i odpowiedzieć na nie przystępnym dla dzieci językiem. Przygotowałam tekst, który konsultowali i uzupełniali specjaliści - lekarz Marcin Kurowicki, specjalista radioterapii onkologicznej i psycholog, psychoonkolog Karolina Filipowicz-Winczura. Stworzyliśmy przewodnik, który jest przystępny dla młodych ludzi
 
- dodała.
 
W książeczce znajdują się odpowiedzi na takie pytania jak: Czy rak i nowotwór to to samo? Czy każdy zachoruje na nowotwór? Jak wygląda nowotwór? Czy każdy chory na nowotwór umrze? Czy pacjenci nie nudzą się w szpitalu?
 
 
 
Uwaga konkurs!
 
Jeśli chcesz wygrać 1 z 10 książeczek „Opowiem ci o raku” wyślij nam swoje zgłoszenie na adres konkurs@info.elblag.pl podając swoje imię, nazwisko, nr telefonu, a w tytule wpisując „Opowiem ci o raku””. Zgłoszenia przyjmujemy do 5.08..2019, do godziny 12:00. Zwycięzca o wygranej zostanie powiadomiony drogą mailową lub telefoniczną 5.08.2019, po godz. 12.00. O zwycięstwie w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń.
 
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5452790260315