Niedziela, 14.07.2024, Imieniny: Stella, Bonawentura, Marcelin
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Dziesięciu znanych artystów uczci w Elblągu 45-lecie pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego

28.06.2017, 06:59:01 Rozmiar tekstu: A A A
Dziesięciu znanych artystów uczci w Elblągu 45-lecie pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego

Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu wraz z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie organizują w naszym mieście koncert w ramach 44. Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych "Śpiewajmy Poezję" 2017. „Ulicą Japońskiej Wiśni” uczczony zostanie Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego.

2 lipca, na dużej scenie elbląskiego teatru będzie można zobaczyć takich artystów jak Stanisława Celińska, Joanna Lewandowska, Dorota Osińska, Magdalena Piotrowska, Krystyna Tkacz, Mirosław Czyżkiewicz, Mariusz Kiljan, Andrzej Poniedzielski, Jan Janga Tomaszewski, Zbigniew Zamachowski. Wszyscy oni wystąpią, by uczcić niezwykły jubileusz.

 

Koncert jest wyjątkowy poprzez głównego bohatera – Jerzego Satanowskiego, który świętuje jubileusz 45-lecia pracy artystycznej. To kompozytor, dyrygent, reżyser, a nawet wokalista. Pisze głównie muzykę teatralną i filmową – ma w dorobku około 300 realizacji zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest także kompozytorem piosenek aktorskich, głównie do tekstów Edwarda Stachury, Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Jana Wołka, śpiewanych m.in. przez Krystyną Jandę,Piotra Fronczewskiego,Hannę Banaszak, Ewę Błaszczyk czy Piotra Machalicę. Część z tych piosenek również sam wykonuje. Jerzy Satanowski będzie w Teatrze im. Aleksandra Sewruka obchodził piękny Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej

– mówił Mirosław Siedler, dyrektor elbląskiego teatru.


Elbląska publiczność zna doskonale Jerzego Satanowskiego. Wielokrotnie współpracował on z Teatrem im. Aleksandra Sewruka. - Pisał muzykę m.in., do „Mistrza i Małgorzaty” czy „Balladyny”. - Każdy, kto był na tych spektaklach na pewno pamięta muzykę, która jest ich nieodłącznym elementem – dodał Mirosław Siedler.  

Jednego dnia, na jednej scenie wystąpi aż dziesięciu wykonawców.  - Na zakończenie sezonu będą prezentowali sztukę  przez duże „sz” - zapewniał Mirosław Siedler. - Bardzo cieszę się z naszej współpracy z Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Niewątpliwie nadchodzący koncert będzie zapowiedzią tego, co będzie w przyszłości. Mamy plany kolejnych realizacji.

Jubileusz 45-lecia pracy artystycznej Jerzego Satanowskiego
2 lipca, godz. 19.00-22.00
Bilety w cenie: 90 zł i 70 zł (balkon)

Kasa Teatru czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 18.00, w soboty od 12.00 do 20.00 oraz godzinę przed koncertem.

 

Jerzy Satanowski nazwał koncert „Ulicą Japońskiej Wiśni”. Tajemnica tej nazwy wyjaśni się w trakcie koncertu. Zapraszamy wszystkich miłośników pięknej poezji, fantastycznej  muzyki i wykonawstwa. Tych, którzy kochają poezję śpiewaną, a jest ich w Elblągu bardzo dużo – to dla Państwa przygotowujemy ten koncert

– dodał Mirosław Siedler
 

 

 


 

 


Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.82104706764221