Piątek, 23.02.2024, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii KONKURSY

Bilet do kina - Chungking Express

29.10.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Bilet do kina - Chungking Express


Wygrał: Grzegorz Kozłowski. Gratulujemy!

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w naszym konkursie. Do wygrania mamy jednoosobowe zaproszenie na dramat pt.: "Chungking Express". Fundatorem nagrody jest CKiWM "ŚWIATOWID".

Chungking Express to film w którym możemy zobaczyć dwie równolegle się toczące historie. 

Policjant nr 223 (Takeshi Kaneshiro) właśnie rozstał się z dziewczyną, ale nie może się z tym pogodzić. Założył sobie, że będzie codziennie kupował pudełko ananasów i za pomocą daty ważności na puszce mierzył czas. Jeśli minie miesiąc to przeminie też nieszczęśliwa miłość. Tymczasem jednak spotyka w barze kobietę w blond - peruce (Brigitte Lin), która zajmuje się przemytem narkotyków.

Druga nowela to historia innego policjanta (Tony Leung Chiu Wai), który także przychodzi do tego samego baru. Jest na tyle samotny, że nie zauważa dziewczyny pracującej w barze. Ta, zakochana w nim, wchodzi wskutek zbiegu okoliczności w posiadanie kluczy do jego mieszkania i przebywa w nim, kiedy policjanta nie ma, robiąc mu porządki oraz zmieniając wystrój. Kiedyś muszą na siebie wpaść.

W filmie zobaczymy Hong-Kong nocą, z jego fast-foodami, sklepami, klubami nocnymi i całą popkulturową otoczką, do pokazania samotności ludzi pośród wielomilionowego miasta. Zdjęcia w filmie utrzymane są w konwencji teledysku, szybkie, nasycone pełną gamą barw. Warta uwagi jest także muzyka (przewijający się motyw Frankie Chan & Roel Garcia + the Mamas and the Papas "California Dreamin" oraz The Cranberries) utrzymana w rytmie całości.

“Chungking Express” - Hongkong 1994

scen. i reż.: Wong Kar-wai
wyk. Takeshi Kaneshiro (policjant nr 223), Tony Leung Chiu Wai (policjant nr 663), Brigitte Lin (kobieta w peruce), Faye Wong (Faye)

Mamy jednoosobowe zaproszenie do kina "Światowid" na w/w film. Aby wygrać zaproszenie wystarczy wysłać e-mail z imieniem i nazwiskiem na adres: konkurs@info.elblag.pl do wtorku. 

Zaproszenie na film będzie do odbioru w środę w siedzibie redakcji przy ul. 12 Lutego 25 (Świat Dziecka). Zaproszenie ważne jest na czwartek (03.11) na godzinę 18.00. Zwycięzca zostanie poinformowany drogą elektroniczną.


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1650309562683