Wtorek, 23.07.2024, Imieniny: Bogna, Brygida, Apolinary
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2023

Sondażowe wyniki: PiS - 36,8 proc., KO - 31,6 proc. Leonard Krasulski: Cieszę się, ale jest pewien niedosyt

15.10.2023, 22:45:00 Rozmiar tekstu: A A A
Sondażowe wyniki: PiS - 36,8 proc., KO - 31,6 proc. Leonard Krasulski: Cieszę się, ale jest pewien niedosyt
Fot. Paweł Friedrich

- Zawsze należy być zadowolonym z tego, co jest, ale jest pewien niedosyt. Niemniej czekamy na ostateczne wyniki – mówił tuż po godz. 21.00 Leonard Krasulski, „jedynka” na elbląskiej liście PiS.
 


Punktualnie o godz. 21.00 zakończyło się głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Polacy wybrali 460 posłów oraz 100 senatorów (z okręgu elbląskiego 8 posłów i 1 senatora). 


Choć na ostateczne wyniki trzeba jeszcze poczekać, to według sondażu Exit Poll IPSOS na Prawo i Sprawiedliwość zagłosowało 36,8 proc. (200 mandatów), na Koalicję Obywatelską 31,6 proc. (163 mandaty), na Polskę 2050, PSL – 13 proc. (55 mandatów), na Lewicę – 8,6 proc. (30 mandatów), na Konfederację – 6,2 proc. (12 mandatów).


Jak na sondażowe wyniki wyborów zareagowano w elbląskim sztabie wyborczym PiS? - Dziękuję wszystkim, którzy skorzystali z tego dobrodziejstwa demokracji i poszli zagłosować. Bez względu na to, na kogo zagłosowali dziękuję, że to zrobili – stwierdził Leonard Krasulski.

 

Liczyłem na trochę więcej niż na 200 mandatów. Wtedy byłby komfort rządzenia. Pan nakazuje cieszyć się z tego, co jest i ja się z tego cieszę, ale pewien niedosyt jest. Zawsze byłem optymistą i nadal jestem. Nie zamykam się w tej liczbie 200 mandatów. Mam nadzieję na więcej

 

– przyznał Leonard Krasulski.


Wiceminister Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka w wyborach walczył o mandat posła. - Muszę przyznać, że to były wyjątkowe wybory. Bardzo się cieszę, że Prawo i Sprawiedliwość wygrało po raz trzeci – podkreślił.
 

 

To, co mnie bardzo cieszy to fakt, że według badań w województwie warmińsko-mazurskim na Prawo i Sprawiedliwość głosowało 40 proc. Kolejna jest Platforma z ponad 10 pkt proc. mniej. To pokazuje, że nasza ciężka praca w terenie zaowocowała

– mówił Andrzej Śliwka.O mandat senatora z okręgu elbląskiego walczył Łukasz Kochan. - To była krótka, ale dynamiczna kampania - – mówił Łukasz Kochan. - Ta kampania wymagała dużo pracy i wysiłku. Teraz czekamy na efekty. Zakładaliśmy, że te wybory zwyciężymy i faktycznie je zwyciężyliśmy. Jednak przy takim rozkładzie mandatów nie mamy większości parlamentarnej.

 

 

Jako Polacy powinniśmy się cieszyć z wysokiej frekwencji. Oznacza to, że polityka dociera do większej ilości naszego polskiego społeczeństwa i Polacy mogą w sposób demokratyczny wybierać mądrą władzę, która będzie dbała o interesy wszystkich Polaków

 

– zaznaczył Łukasz Kochan.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Sondażowe wyniki: PiS - 36,8 proc., KO - 31,6 proc. Leonard Krasulski: Cieszę się, ale jest pewien niedosyt ( zdjęć 30 )
Dodano: 2023-10-15 | Fot. Paweł Friedrich
0

Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ Kaczystan
  Niedziela, 15.10

  Śliwka twoja ciężka praca ,czyli rozdawanie naszych pieniędzy na festyny ,dożynki ,festiwale seniorów . Tak to ta ciężka praca . Pochwal się , że twoje auto wyborcze stało obrzucone jajkami przy szkole podstawowej nr 15.

 2. 2
  +9
  ~ Obadacie
  Niedziela, 15.10

  Jeszcze chwilunia i będzie płacz że PIS nie utworzy rzadu. A przegrają dzieci,emeryci, ci co pracują.

 3. 3
  +13
  ~ Rogis
  Niedziela, 15.10

  Niektórym skończą się fajne posadki i profity . OJ SMUTECZEK!!

 4. 4
  +3
  ~ PG
  Poniedziałek, 16.10

  Pamiętam różnych polityków w tym mieście. Od Millera, przez Kaczyńskiego, Tuska. Pierwszy raz widziałem samochód obrzucony jajkami. I to nie człowieka, który wyrządził narodowi, mieszkańcom, jakieś wielkie zło. Samochód wyborczy młodego polityka nie mającego jeszcze zbyt wiele na sumieniu, za to konkurującego z szkodnikami w wieku emerytalnym takimi jak walcząca przeciwko przekopowi Mierzei Wiślanej, mimo, że pochodząca stąd, baba w klapkach. Albo kłamca wyborczy "zielono fala" P. Rozumiem nienawiść do rządu, ale to w mieście niszczonym przez KO, PSL i SLD, a nie ZP? Zaprogramowana przez media albo wyniesiona z komunistycznych domów rodzinnych nienawiść całkiem wam odebrała rozum i ludzką godność.

 5. 5
  +1
  ~ Kibic
  Poniedziałek, 16.10

  A ja mysłałem że oni mecz ogladają z Moldawia :)

 6. 6
  0
  ~ Ja
  Wtorek, 17.10

  KRASULSKI jest wynitnym specjalista od strzepywania Prezesowi łupieżu.. Raz zabrsl glos.. 5 minut o niczym..

 7. 7
  0
  ~ PIS
  Piątek, 10.11

  Krasulski największy nierób wśród parlamentarzystów,kto głosuje na tego niedojdę?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.7426130771637