Niedziela, 21.04.2024, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ POŻARNA

Ku przestrodze. Poważny wypadek na DK55 w Gościszewie i śmierć dwóch osób

17.07.2023, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ku przestrodze. Poważny wypadek na DK55 w Gościszewie i śmierć dwóch osób

W sobotę, 15 lipca, o godzinie 00:47 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sztumie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Gościszewo, gmina Sztum – samochód osobowy uderzył w drzewo.

 


Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP ze Sztumu, OSP KSRG Gościszewo,  Policję ZRM. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku samochód osobowy jest mocno uszkodzony, w środku pojazdu znajdują się dwie osoby, które poniosły śmierć na miejscu. 20 m od pojazdu znajduje się trzecia osoba u której lekarz również stwierdził zgon.


Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, użycie narzędzi hydraulicznych w celu uzyskania dostępu do osób znajdujących się w pojeździe. Podanie poduszki z piany pod pojazd w celu zabezpieczenia przed wyciekiem benzyny.15 lipca 2023 roku o godzinie 19:49 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sztumie wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Nowiec, gmina Dzierzgoń – samochód osobowy uderzył w drzewo. Zadysponowano zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej PSP ze Sztumu, OSP KSRG Dzierzgoń i Żuławka Sztumska,  Policję ZRM.

 

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu straży pożarnej stwierdzono, że w wyniku wypadku samochód osobowy jest mocno uszkodzony, w środku pojazdu znajdują się dwie osoby kierowca (przytomny pod opieka ZRM), w pojeździe zakleszczona druga osoba (kobieta w ciąży – przytomna). Zatrzymano ruch na drodze w obu kierunkach.

 

Działania straży pożarnej w pierwszej kolejności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, użycie narzędzi hydraulicznych w celu uzyskania dostępu do osób znajdujących się w pojeździe przez odcięcie dachu i usunięcie prawego boku. Udzielenie KPP we współpracy z ZRM. Sorpcja płynów eksploatacyjnych.

 

 

Komenda Powiatowa PSP w Sztumie

 

 

 

 

 

Redakcja

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Puzon
  Poniedziałek, 17.07

  Gościszewo - przecież tam jest ograniczenie do ... 50 km/h

 2. 2
  +4
  ~ Gosc
  Poniedziałek, 17.07

  To jest właśnie weekend powiatowych wsi. Jedyną rozrywką tłuków wiejskich jest nocna jazda, pato rapsy, alkohol, narkotyki i disco polo. Banda zwierząt, która utrzymuje się z zasiłków i dodacji UE na upozorowane działalności rolnicze.

 3. 3
  0
  ~ hgliuo
  Poniedziałek, 17.07

  Drzewa stały zbyt szybko.

 4. 4
  +1
  ~ Wincyj
  Poniedziałek, 17.07

  to coś czerwone to nie wiem co, a z bory to dużo nie zostało

 5. 5
  --1
  ~ Jurek
  Poniedziałek, 17.07

  Kredyni, pędzili po własną śmierć! Oby jak najwięcej takich kredytów jak najszybciej poszło na 2gi świat, to może będzie bezpieczniej na drogach.

 6. 6
  0
  ~ do~ Gosc
  Wtorek, 18.07

  A co robią w nocy miejskie tłuki w Elblągu ? Grażyna z Malborka

 7. 7
  0
  ~ Gościszewianin
  Wtorek, 18.07

  Wypadek nie był na DK 55 tylko na drodze gminnej Węgry Gościszewo. Zginęły 3 osoby, a nie dwie. Doskonałe precyzja

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.81555390357971