Niedziela, 3.03.2024, Imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ POŻARNA

„Z obawy o życie mężczyzna wyskoczył z drugiego piętra”. Co było przyczyną pożaru budynku przy ul. Bożego Ciała?

27.12.2018, 18:00:14 Rozmiar tekstu: A A A
„Z obawy o życie mężczyzna wyskoczył z drugiego piętra”. Co było przyczyną pożaru budynku przy ul. Bożego Ciała?
źródło: straz.elblag.com.pl, fot. kpt. Piotr Woliński
REKLAMA
Budynek przy ul. Bożego Ciała spłonął doszczętnie w piątek, 21 grudnia. Czy policja ustaliła przyczynę pożaru?
 
W piątek, 21 grudnia, ok. godz. 20.00 elbląscy strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Bożego Ciała. - Na miejsce natychmiast skierowano strażaków z obu elbląskich jednostek ratowniczo – gaśniczych – informuje st. sekc. Dawid Rogożyński z Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. - W działaniach brało udział w sumie 9 pojazdów pożarniczych, 31 strażaków z JRG nr 1 i JRG nr 2 z Elbląga oraz z OSP z Nowakowa.
 
Choć strażacy szybko odpowiedzieli na wezwanie do czasu ich przybycia pożar zdążył rozprzestrzenić się po większej części budynku. - Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów PSP strażacy zastali w pełni rozwinięty pożar w pomieszczeniach znajdujących się na drugiej kondygnacji w budynku hotelowym. Wszystkie osoby opuściły budynek przed przyjazdem służb ratowniczych – wyjaśniał Dawid Rogożyński.
 
Na miejscu, poza strażą pożarną pracowała także policja, pogotowie energetyczne, pogotowie gazowe i zespół ratownictwa medycznego.
 
W momencie powstania pożaru w budynku znajdowało się 12 osób.
 
Budynek uległ całkowitemu spaleniu. Wynajmowała go firma z Elbląga, której biuro mieściło się w budynku. W budynku zamieszkiwali pracownicy firmy, 12 mężczyzn z Ukrainy. 11 wyszło z budynku o własnych siłach. Jeden mężczyzna w obawie o swoje życie wyskoczył na trawnik z drugiego piętra
 
- opowiada kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.
 
Mężczyzna, który wyskoczył z okna został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego. - Był przytomny, uskarżał się na ból ręki i nogi – dodał Krzysztof Nowacki.

Jak wyglądała akcja ratownicza?
 
Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy medycznej poszkodowanemu mężczyźnie oraz zlikwidowaniu ogniska pożaru. W tym celu podane zostały łącznie cztery prądy wody w natarciu. Działania gaśnicze prowadzone były przez ratowników zarówno od wewnątrz, jak i z zewnątrz przy użyciu drabiny mechanicznej i podnośnika hydraulicznego, co w efekcie doprowadziło do ugaszenia pożaru
 
– precyzował Dawid Rogożyński.
 
Jaka była przyczyna pożaru? - Według oświadczenia pracowników pożar zaistniał na pierwszym piętrze. Powodem mogło być zwarcie w gniazdku, do którego była podłączona ładowarka do telefonu. Tak wynika z relacji świadków – mówi Krzysztof Nowacki.
 
Okoliczności pożaru wyjaśni policyjne postępowanie.
 
Na chwilę obecną nie jest znana wielkość strat.


Stowarzyszenie Christophoros otworzyło konto, na które można wpłacać darowizny, które w pełni będą przekazane na pomoc dla pogorzelców.
 
Numer rachunku: 45 1140 2004 0000 3602 7832 8925 (mBank S.A.)
Odbiorca: Stowarzyszenie Christophoros, 82-300 Elbląg, ul. Bożego Ciała 10
Tytuł: Pomoc dla pogorzelców


- Potrzebne jest wszystko – bielizna, obuwie, kurtki, żywność, pieniądze… Dary można przynosić do Seminarium Duchownego w Elblągu przy ul. Bożego Ciała 10 (przy furcie)- informują członkowie Stowarzyszenia Christophoros.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +12
  ~ Rumak
  Czwartek, 27.12

  Stop nienawiści na tle narodowym

 2. 2
  +6
  ~ czytelnik
  Piątek, 28.12

  Redakcjo, proszę o usuwanie komentarzy "ruskich trolli", którzy nawołują do nienawiści do Ukraińców, a zatem do nienawiści na tle narodowościowym. Taki komentarz jak powyżej to łamanie polskiego prawa, a także urąganie zasadom ludzkiej przyzwoitości i humanitaryzmu. Jak możecie na to pozwolić? Taka postawa raczej nie przysporzy Wam czytelników!

 3. 3
  --1
  ~ @czytelnik
  Piątek, 28.12

  Poczytaj historie trollu

 4. 4
  0
  ~ do zbadania
  Piątek, 28.12

  No właśnie należało zbadać stan trzeźwości wszystkich mieszkańców. Co było przyczyną, przyjeżdżają dajemy im dach nad głową i powinni szczególnie dbać o nasz majątek, to właściciel stracił najwięcej. Powinno być wszystko wyjaśnione, poszanowanie cudzej własności, to się liczy. Miałam okazje na dworcu PKP obserwować 3 panów z Ukrainy, napisze , że nie ciekawie to wyglądało, nie mam dowodów więc tylko tak napiszę.Policja powinna wszystko zbadać, jeżeli z Ich winy to dać czarny bilet i niech więcej nie przyjeżdżają, za dużo przypadków i wypadków z Ukraińcami.

 5. 5
  --2
  ~ ho2
  Piątek, 28.12

  ruska,ukraińska ładowarka 1 gniot,sami sobie zawinili-ukraina nasz ziomal - to na pewno wstrętny żart

 6. 6
  +3
  ~ Trzeba pomoc
  Piątek, 28.12

  Stało sie nieszczęście,przyjechali do pracy i nie sa na garnuszku polskiego państwa,a ze w każdym narodzie znajdzie sie i czarna owca,to chyba nie jest nowością.czy Polacy dobrze sie czują,jak o nich sie mówi ze to złodzieje i pijaki?..nie można wszystkich mierzyć jedna miarka..trzeba pomoc ,nikt nie wie, co głów życiu jeszcze spotka..

 7. 7
  0
  ~ do Trzeba pomóc
  Piątek, 28.12

  Pomóc to trzeba rodzinom górników co zginęli w czasie wykonywania pracy pod ziemią, o tym to już wszyscy zapomnieli.Górnicy pojechali tam też za pracą za lepszym życiem tu pozostawionej w Polsce rodzinie.

 8. 8
  +2
  ~ tw
  Piątek, 28.12

  Rumak - powiedz to ukraincom którzy z Bandery, Szuchewycza, Konowalca, Petra Olijnyka pseudonim "Enej " czy wreszcie Miron Sycz przyznaje, że był wychowywany we wrogości wobec Polaków. Jego ojciec, jak to ujawnił poseł SP Mieczysław Golba, służył w bandach UPA. Do - Rumaka - „Nie byłem wychowywany, delikatnie mówiąc w miłości do Polaków. Tak w nienawiści” – opowiada w wywiadzie dla „Tygodnika Powszechnego” poseł PO Miron Sycz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.91601896286011