Środa, 19.06.2024, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Ruszyła budowa hali przy SP 18

02.03.2022, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ruszyła budowa hali przy SP 18
Fot. Redakcja

W 2020 r. przy trzech elbląskich szkołach powstały boiska poliuretanowe. Obecnie przy Szkole Podstawowej nr 18 trwają prace związane z zadaszeniem obiektu.

Nowe boiska wielofunkcyjne powstały w 2020 r. przy Szkole Podstawowej nr 18, Szkole Podstawowej nr 21 oraz przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym nr 1. Obiekty kosztowały w sumie ponad 1,6 mln zł (środki budżetowe).

- Składaliśmy wniosek o środki do ministerstwa, ale nie udało się ich otrzymać, podzieliliśmy więc te zadania na etapy. Myślę, że wszystkie trzy szkoły są zadowolone, ponieważ infrastruktura sportowa jest potrzebna w każdej placówce - mówił w 2020 r. Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

Kolejnym etapem miało być zadaszenie dwóch obiektów przy elbląskich szkołach podstawowych. Boiska miały zostać przykryte halami o konstrukcji namiotowo-szkieletowej.

Dziś rozpoczęły się prace przy SP 18.

 

Firma z Katowic przystąpiła dziś do prac związanych z zadaszeniem obiektu. Zakończenie inwestycji planowane jest na 6 maja br.

 

- informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miasta w Elblągu.W ubiegłym roku zakładano, że inwestycja ta kosztować będzie 1 mln 280 tys. zł. Niestety trzeba było zwiększyć środki na ten cel. Ile ostatecznie wyniesie koszt zadaszenia boiska przy SP 18?

 


Koszt tej inwestycji to 2 mln 340 tys. 962 zł

 

- dodał Łukasz Mierzejewski.

 

 

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 ) Fot. Redakcja


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ :(
  Środa, 02.03

  2 mln???? Za takie origami papieeowe??? Chyba pokrecil{ juz zupelnie

 2. 2
  0
  ~ Ja
  Czwartek, 03.03

  A kiedy w końcu ruszy budowa nowych boisk przy ZSiPS przy SSP3‽? Obecne straszą juz od dziesięcioleci. Ten sam problem dotyczy drogi dojazdowej do szkoły. Ciekawe kto zapłaci za uszkodzone auta?

 3. 3
  --1
  ~ Aj.
  Czwartek, 03.03

  No tak najważniejsze uszkodzone auta, więc można teraz wykazać się zaangażowaniem w działaniach społecznych, a w efekcie chodzi o własny interes. Skoro ta ulica jest tak uszkodzona to po co jeździć tam samochodem.

 4. 4
  +3
  ~ Iwonka
  Czwartek, 03.03

  Zbliżają się wybory i jakoś słupnikom i słupom trzeba dać sygnał do działania. Elektorat też podziękuje zgodnie z filozofią Nowaka. A jaka decyzja w sprawie SP23 - likwidacja czy boisko? gdyby dyrektor tej szkoły dał się zesłupować lub zatrudnił ducha czerepaka, to by miał boisko. Dobrze, że te namioty wreszcie powstają. tyle, że ich mało.

 5. 5
  +3
  ~ kjm
  Czwartek, 03.03

  @~ Ja ~ a o jakich boiskach mówisz , dla judo, dla siatkówki, dla piłki nożnej, dla łyżwiarstwa, dla piłki ręcznej, dla tenisa stołowego, dla żeglarstwa acha nie ma do cymbergaja. Tam ino potrzeba postawienia na sport na który jest stać miasto Elbląg a nie jakiś tam "misz masz". W którym to mieście działa Szkoła Mistrzostwa Sportowego ze sportami jak leci, bo co bo ambicje co niektórych "profesjonalistów" są przez ratusz hołubione? W ratuszu nie ma już osób które znały się na sporcie i turystyce, niestety tym gorzej dla miasta i mieszkańców, czyż nie tak?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0339851379395