Poniedziałek, 29.11.2021, Imieniny: Blazej, Walter, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Pobiegli na orientację w Bażantarni

26.07.2021, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pobiegli na orientację w Bażantarni
Fot. MOSiR Elbląg

Po raz pierwszy w te wakacje miłośnicy biegów na orientację mogli spotkać się w Bażantarni, by rywalizować na dwóch urokliwych trasach elbląskiego parku. Zawody rozegrane zostały w ramach akcji „Wakacje z MOSiR-em 2020” i wzięło w nich udział ponad czterdziestu biegaczy.
 

Podczas pierwszego wakacyjnego biegu na orientację uczestnicy rywalizowali na dwóch trasach. Łatwiejszej, przeznaczonej dla dzieci i osób początkujących oraz trudniejszej na którą wyruszyli bardziej zaawansowani biegacze. Pierwsza z nich liczyła niewiele ponad 1500 metrów i znajdowało się na niej 6 punktów kontrolnych, natomiast trasa trudna liczyła sobie 4300 metrów i na jej długości zlokalizowanych zostało aż 17 punktów kontrolnych.
 

W kategorii rodzinnej na starcie pojawiło się aż 37 miłośników biegania. Z tego grona najlepiej poradziła sobie rodzina Światkowskich, przed rodziną Mikula, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła rodzina Piwowarczyk. Natomiast wśród dorosłych na dystansie prawie pięciu kilometrów bezapelacyjnie zwyciężył, stały uczestnik biegów na orientację, Krzysztof Banach. Elblążanin, reprezentujący barwy UMKS Orkan Ostróda, wyznaczoną trasę pokonał w czasie 35 minut i 53 sekund. Drugi na mecie zameldował się kolejny elblążanin Piotr Światkowski ze stratą do zwycięzcy niewiele ponad 10 minut. Trzecie miejsce zajął Mateusz Gagjew, który do pierwszego miejsca stracił ponad 17 minut. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali od organizatorów Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz EKO Gryf, pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. 
 

Kolejny, drugi bieg na orientację, rozegrany zostanie w niedzielę 1 sierpnia w Parku Kajki. Zawody rozpoczną się o godz. 10:00. Zgłoszenia przyjmowane będą przed zawodami na adres bieginaorientacje@mosir.elblag.eu oraz w dniu imprezy w biurze zawodów. Zgłoszenia muszą zawierać: imię i nazwisko oraz datę urodzenia. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Tekst i fot. MOSiR
 

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. MOSiR Elbląg


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.77570009231567