Poniedziałek, 15.07.2024, Imieniny: Henryk, Wlodzimierz, Brunon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INFORMACJE LOKALNE

Na wizytę do lekarza zapiszemy się przez Internet. Elbląskie szpitale dostaną unijne dofinansowanie

28.09.2012, 14:25:36 Rozmiar tekstu: A A A
Na wizytę do lekarza zapiszemy się przez Internet. Elbląskie szpitale dostaną unijne dofinansowanie
fot. Aleksandra Żyła

Rejestracja do lekarza przez Internet, krótszy czas oczekiwania na wizytę i pełny dostęp do karty pacjenta. Szpital Miejski i Elbląski Szpital Specjalistyczny z Przychodnią SPZOZ rozpoczęły przygotowania do realizacji projektu „e-Pacjent”.

Umowę na realizację projektu „e-Pacjent” podpisali 28 września dyrektorzy dwóch elbląskich szpitali oraz Witold Wróblewski, członek Zarządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Wdrożenie systemu informatycznego w jednej placówce to koszt około 2,5 mln złotych. Unia dofinansowuje 85% tej sumy. Pozostałą część stanowi wkład własny samorządu.

- Jako województwo dobrze realizujemy Regionalny Program Operacyjny, stąd w rezerwie zostały jeszcze środki finansowe. Projekty, które dotyczą informatyzacji, a  które wcześniej nie uzyskały dofinansowania, ponieważ nie było tyle środków finansowych, w tej chwili z listy rezerwowej mają szansę je uzyskać. Takich projektów jest siedemnaście, wśród nich dwa elbląskie: Szpital Miejski i dawny Szpital Wojskowy uzyskały środki na przygotowanie usług elektronicznych i informatycznej obsługi pacjenta. – informował Witold Wróblewski. - Cieszymy się, że szpitale podnoszą standardy, bo otrzymują dofinansowanie nie tylko na usługi informatyczne, ale również na przebudowę obiektów szpitalnych – przypomniał.

Główne zalety programu „e-Pacjent” to lepsza jakość świadczonych usług medycznych, szybsza obsługa oraz zwiększenie dostępności do informacji medycznej.

Ewa Pietryka, dyrektor Szpitala Miejskiego w Elblągu: - „e-Pacjent” to pełna informatyzacja naszego szpitala. Będzie możliwość elektronicznego rejestrowania się na wizytę, skróci się czas oczekiwania na usługi medyczne i czas pobytu w szpitalu. Pacjent, który przyjdzie do szpitala otrzyma specjalną opaskę z kodem kreskowym, którą będzie posiadał do momentu wyjścia ze szpitala, będzie monitorowany w każdym momencie swojego pobytu – wyjaśnia Ewa Pietryka. - Przedmiotem tej umowy jest też zakup sprzętu komputerowego, stworzenie sieci wewnątrz szpitalnej, która będzie spajała działalność medyczną z działalnością administracyjną. W naszej ocenie zdecydowanie poprawi się jakość świadczonych usług – zapowiada dyrektor.

System informatyczny poprawi komunikację nie tylko między poszczególnymi oddziałami szpitala, ale również między placówkami. Karta pacjenta będzie szła za nim do innych poradni. Małgorzata Adamowicz, kierownik projektu „e-Pacjent” w dawnym Szpitalu Wojskowym przy ulicy Komeńskiego uspokaja, że osoby nie znające się na obsłudze komputera, zwłaszcza osoby starsze, nie powinny obawiać się, że dla nich dostęp do informacji będzie ograniczony. - Przez jakiś czas dokumentacja papierowa będzie funkcjonowała razem z systemem informatycznym. Są tak zwane druki specyficzne, które będą musiały nadal funkcjonować w tej formie – zauważyła Małgorzata Adamowicz. - To, że będzie system elektroniczny nie znaczy, że pacjent nie będzie mógł przyjść do lekarza, czy pielęgniarki i dowiedzieć się jakie są jego wyniki, czy odebrać je w laboratorium. Form obsługi pacjenta będzie kilka. Osoby nie korzystające z komputera nie muszą się bać, że nie będzie dla nich żadnej informacji – przekonuje.

Realizacja projektu „e-Pacjent” w dwóch elbląskich szpitalach jest rozłożona na dwa lata. Pierwszy pacjent zarejestruje się na wizytę przez Internet najwcześniej w przyszłym roku. 
 

Aleksandra Żyła

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 )


Komentarze do artykułu (11)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ zombi
  Piątek, 28.09

  Sr... w banie, od mieszania herbaty nie staje się ona słodsza. Brak kadry, ograniczone środki ( limity ) NFZ za porady, bzdurne przepisy, że wszystko musi robić specjalista, których jest mało itd. Panie Witku lubię Pana bo jest Pan słowny i pracowity, ale nich Pan mówi od siebie a nie to co każą. Na obecnym etapie Polski to kasa wyrzucona w błoto. To da tyle, że nie pójdę do okienka rejestracji, ale nie muszę mam telefon. A termin wizyty za 6 miesięcy czy osobiście, telefonicznie czy mailowo. Pozdrawiam

 2. 2
  +6
  ~ turban
  Piątek, 28.09

  boze ciagle te same mordy spasione! odejdzcie wreszcie!!!

 3. 3
  +1
  ~ ana
  Piątek, 28.09

  Pomysł dobry ale czy się sprawdzi to inna bajka

 4. 4
  +3
  ~ fanfatal
  Piątek, 28.09

  zielinski,wroblewski i inni wiecznie pchaja sie na afisz nie sprawdziliście się zajmijcie się przydomowym ogródkiem hahahaha tak jak to robi tow heniek wam dziękujemy

 5. 5
  --1
  ~ monia
  Piątek, 28.09

  oby sie sprawdzilo i oby bylo lepiej !!! trzymam za ten plan kciuki !!!

 6. 6
  +3
  ~ dert543
  Piątek, 28.09

  Stare trepy jak pan L co tam robia niech wraca do Braniewa

 7. 7
  +4
  ~ oby jak najszybciej
  Piątek, 28.09

  oby jak najszybciej wdrożyli bo widać, że pan W. powinien jak najszybciej iść do lekarza, wory pod oczami i generalnie czlowiek wyglada jak wrak człowieka

 8. 8
  +4
  ~ idzie nowe
  Piątek, 28.09

  od przyszłego roku będą wyrostki robaczkowe i lżejsze przypadki nowotworów operować przez internet. ;D

 9. 9
  +2
  ~ dobra rada
  Piątek, 28.09

  ten pan z Komeńskiego szpitala nie powinientak moco sie sciskac gorsetem bo mu rączki zwisają niedokrwione

 10. 10
  +4
  ~ zaoczny
  Sobota, 29.09

  To świetny pomysł dla osob starszych i nie posiadających komputera.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3097610473633