Piątek, 21.01.2022, Imieniny: Agnieszka, Inez, Jaroslaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Beethoven - ma trzy łapy, ogromne serce i nadal szuka domu (aktualizacja)

31.01.2012, 13:07:44 Rozmiar tekstu: A A A
Beethoven - ma trzy łapy, ogromne serce i nadal szuka domu (aktualizacja)
fot. Malgorzata Wilinska

- Beethoven został potrącony przez dużą cysternę. Świadkowie mówią, że kierowca widział, że może potrącić psiaka i specjalnie to zrobił. Niestety nie możemy tego udowodnić – opowiada Agnieszka Wierzbicka, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu. - Beethoven musiał mieć amputowaną łapkę, ponieważ w pięciu czy sześciu miejscach miał złamanie otwarte, a część nogi była zmiażdżona, także nie było szans na uratowanie tej łapki.

Beethoven ma około pół roku i większość swojego życia spędził w schronisku. Przyzwyczaił się, że wciąż spotyka  nowe osoby. Z każdą z nich chętnie się bawi. Potrzebuje uwagi. Widać, że uszczęśliwia go samo przebywanie między ludźmi. Wtedy czuje się bezpiecznie.

Mimo ciężkim przeżyć Beethoven jest niesamowicie wesołym i energicznym psem. – Doskonale sobie radzi i nie widać, żeby cierpiał z tego powodu, że nie ma tej łapki. – dodaje Agnieszka Wierzbicka. – Trzeba liczyć się z tym, że w przyszłości będzie z niego duży pies i powinien mieszkać w domku, albo na parterze, żeby za bardzo nie obciążać jego jedynej tylnej łapy.

Jeśli ktoś chciałby do swojego domu wprowadzić dużo uśmiechu i radości powinien przygarnął Beethovena. Szczególnie tego psa polecam małżeństwu z dziećmi, bo jak zauważył amerykański komik, Robert Benchley - "Pies może nauczyć małego chłopca wierności, wytrwałości oraz tego, żeby przed snem zakręcić się trzy razy w miejscu". 

Aktualizacja:

Miesiąc temu, pisząc arytkuł o Beethovenie i widząc jaki z niego niezwykle radosny pies (nie da się go nie kochać) byliśmy pewni, że szybko znajdzie dom. Niestety w schronisu jest już od prawie czterech miesięcy. Przypominamy zatem o Bethovenie i uaktualniamy galerię z jego zdjeciami.


Podajemy również konto elbląskiego schroniska, na które można wpłacać datki na rzecz bezpańskich zwierząt:

OTOZ ANIMALS Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu
ul. Królewiecka 233
82-300 Elbląg
41 1160 2202 0000 0001 2949 7297
BIC/SWIFT: BIGBPLPWXXX
 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 6

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 7 )


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ ben
  Wtorek, 31.01

  Niedawno byłem w elbląskim schronisku, pytałem o psa, spotkałem się tam z suchą, zimną i lekceważącą panią. Rozmawiała ze mną jak za karę ;/

 2. 2
  0
  ~ mrozek
  Środa, 01.02

  Przydałby się jakiś artykuł od schroniska szczególnie dla ludzi z wiosek z apelem o ocieplenie psom bud albo wzięcie do domów, bo biedaki na tych krótkich łańcuchach bardzo marzną. A także prośba o dokarmianie ptaków.

 3. 3
  0
  ~ psiak
  Środa, 01.02

  Nasze schronisko ogłasza bardzo mało psiaków do adopcji. Na przykład Olsztyn bardzo dba o oglaszanie swoich podopiecznych na różnych portalach. Piesków jest dużo do wyboru. U nas nawet jak chcesz pomóc to Cię zbędą. Może nie wszyscy, ale są tacy pracownicy...

 4. 4
  0
  ~ Agnieszka Wierzbicka
  Środa, 01.02

  Bardzo rzadko spotykam się z krytyczną opinią na temat pracowników naszego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Na co dzień jest to wręcz odwrotna reakcja, dostajemy masę telefonów i maili, w których nowi właściciele schroniskowych zwierzaków dziękują za pomoc w wyborze pupila. Obecnie na stronie schroniska są wszystkie zwierzęta, które albo czekają na swojego właściciela, albo szukają nowego. Przeprowadzamy adopcje poza Elbląg, bardzo wiele psów znajduje nowe domy w trójmieście. Anonimowe niezadowolone osoby, ale jak mniemam wrażliwe na los bezdomnych zwierząt proszę o bezpośredni kontakt. Wiem ile pracujemy i wiem ile serca w to wkładamy. Być może czasami zakrada się frustracja w nasze zachowanie, ale uwierzcie, że my tych psiaków i kociaków nie zbieramy z drzew, każdy przypadek to wina człowieka. Liczba adopcji i naszych przyjaciół mówi za siebie, osoby niezadowolone proszę o osobisty kontakt: a.wierzbicka@otoz.pl Pozdrawiam i zerknijcie za okno, czy nie trzeba wystawić kotom ciepłej wody, albo nakarmić ptaki.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.92162394523621