ZAKRES USŁUG
Zgodnie z art. 79 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. Prawo o notariacie notariusz dokonuje m.in. następujących czynności:
1. sporządza akty notarialne;
2. sporządza akty poświadczenia dziedziczenia;
3. sporządza poświadczenia;
4. spisuje protokoły;
5. sporządza protesty weksli i czeków;
6. przyjmuje na przechowanie pieniądze, papiery wartościowe, dokumenty, dane na informatycznym nośniku danych, o którym mowa w przepisach o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne;
7. sporządza wypisy, odpisy i wyciągi dokumentów;
8. sporządza, na żądanie stron, projekty aktów, oświadczeń i innych dokumentów;
9. sporządza inne czynności wynikające z odrębnych przepisów.
Sporządzenie czynności notarialnej powinno być poprzedzone kontaktem z notariuszem lub pracownikiem Kancelarii.
Umożliwi to ustalenie zakresu tej czynności notarialnej, dokumentów, które należy przedłożyć w Kancelarii, terminu jej dokonania.
Opłaty
Za wykonywane czynności notariusz pobiera wynagrodzenie (zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości w sprawie maksymalnych stawek taksy notarialnej) powiększone o należny podatek VAT.
Ponadto, w związku z wykonywanymi czynnościami notarialnymi, notariusz pobiera:
Kancelaria czynna:
8.00 – 16.00 (poniedziałek – piątek)
Po uzgodnieniu również w innych godzinach i w dniach wolnych od pracy.
Notariusz Elbląg
Jęśli masz pytanie dotyczące oferty, tutaj szybko wyślesz swoją wiadomość na podany kontaktowy
adres e-mail w ogłoszeniu.
Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.