Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY PARLAMENTARNE 2019

Dla kogo jest Lewica?

10.10.2019, 06:59:00 Rozmiar tekstu: A A A
Dla kogo jest Lewica?
Panie Andrzeju skąd taki tytuł?

Obecnie w Polsce ludzi dzieli się na lepszy i gorszy sort, poprawnych i niepoprawnych światopoglądowo, PiS-owców i PO-wców. Lewica jest po prostu dla ludzi, nie dzieli społeczeństwa ale walczy o to aby każdy Obywatel bez względu na płeć czy wyznanie miał równe prawa. To gwarantuje nasza Konstytucja. Niestety, w obecnym układzie widać, że pewne grupy są dyskryminowane i dlatego Lewica walczy przede wszystkim o tych słabszych.
 
Kogo ma Pan na myśli?

Proszę zajrzeć do programu – przede wszystkim są to Kobiety. W Polsce ciągle mamy do czynienia z pewnego rodzaju dyskryminacją – kobietom trudniej jest znaleźć zatrudnienie, często zdarza się że zarabiają mniej a w rzeczywistości pracują podwójnie – bo zazwyczaj dodatkowo prowadzą gospodarstwa domowe. Osobiście angażuję się od niedawna w proste czynności domowe – gotuję, piekę, zajmuję się ogrodem i wiem że pochłania to mnóstwo czasu.

Szacunek Drogie Panie!
Dlatego Lewica będzie chciała poprawić codzienność Waszą i Waszych Rodzin - zajmiemy się zwiększeniem dostępności miejsc w żłobkach i przedszkolach dla dzieci, postaramy się zmienić prawo aby in vitro było finansowane przez Państwo oraz zmienić prawo aborcyjne aby decyzja w chwilach życiowo naprawdę dramatycznie ekstremalnych mogła być podjęta bez zbędnych i upokarzających tłumaczeń i procedur. Miłość jest silniejsza niż zakazy więc nie zaglądajmy ludziom do łóżka i nie rozliczajmy z ich życia – przecież i tak postąpią jak im serce czy światopogląd nakazuje.

A inne grupy?

Są nimi np. Seniorzy – wydatki na życie pochłaniają znaczną o ile nie całą emeryturę i jeśli do tego dołączyć wydatki na leki czy tzw. „prywatne wizyty u lekarzy” – Emerytów na godne życie z najniższym świadczeniem po prostu nie stać. Lewica postuluje wprowadzenie emerytury minimalnej do 1600 zł „na rękę” a tym, którzy samodzielnie nie potrafią już funkcjonować i potrzebują opieki zagwarantujemy świadczenie minimalne w wysokości 2000 zł. Chcielibyśmy aby leki dla Seniorów na receptę kosztowały jedynie 5 zł. Do tego jako jedyna partia zwiększymy aż do 7.2% PKB wydatki na ochronę zdrowia, co w znacznym stopniu usprawni funkcjonowanie służby zdrowia i skróci kolejki do specjalistów.
 
Skąd na to wszystko znaleźć fundusze?

W chwili obecnej mamy silny wzrost gospodarczy w oparciu o świetną koniunkturę. To gwarantuje odpowiednie wpływy do budżetu. Aby wzrost był trwały musimy uczynić gospodarkę naszego kraju bardziej innowacyjną, opartą na odnawialnych źródłach energii. Nie możemy być bez końca krajem, którego gospodarka opiera się na tzw. „taniej sile roboczej” dlatego wprowadzimy program wspierający innowacje. Jeśli tylko wspomożemy młodych ludzi w pozostaniu w Polsce – pomożemy im w otrzymaniu pierwszego mieszkania, otworzeniu własnej firmy, realizacji innowacyjnych pomysłów oraz godziwym zarobku, zostaną w Kraju - zaczną pracować i płacić podatki w Polsce. To wszystko przekłada się w prosty sposób na przyszłość, która nas łączy.
 
Co dodałby Pan na zakończenie?

Polityką zajmuję się stosunkowo od niedawna – przez całą moją służbę w Policji nie należałem do żadnej partii, więc nazywanie mnie „komuchem” jest bezpodstawne. Związałem się z Lewicą bo jako jedyna partia gwarantuje równość obywateli nie dzieląc ich i nie wchodząc z butami w ich prywatne życie. Przy obecnym układzie politycznym wolność Obywatela jest zagrożona a służby państwowe nie spełniają funkcji do których zostały przeznaczone a wręcz odwrotnie. Nie podoba mi się to i nie akceptuję obecnego stylu rządzenia opartego na ekipie dobranej „po znajomości” a nie według „fachowości”. Spośród wszystkich ugrupowań politycznych biorących udział w wyborach w 2019 r. tylko Lewica ma realny program, który daje nadzieję na lepszą przyszłość oraz gwarantuje ochronę wolności i równości Obywateli.
 
 
 

 

                              Materiał sfinansowany ze środków KW Sojusz Lewicy Demokratycznej


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 11

%63.6 %36.4


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.