Sobota, 19.06.2021, Imieniny: Gerwazy, Protazy, Julianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLECANE

Jak rozliczyć PIT 2020? Składanie deklaracji podatkowej online

16.04.2021, 18:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Jak rozliczyć PIT 2020? Składanie deklaracji podatkowej online

Czasu do złożenia deklaracji podatkowej mamy coraz mniej. Jeśli więc wypełnianie formularza PIT jeszcze przed nami, pora by w końcu nadrobić tę zaległość. Jak rozliczyć PIT 2020 przez Internet? Gdzie i w jaki sposób przesłać gotową deklarację?

 

Rozliczenie się z urzędem skarbowym to obowiązek każdego podatnika. Niezależnie od wysokości osiągniętych dochodów, musimy wypełnić i złożyć odpowiednią deklarację podatkową. Bez wątpienia czynność ta nie należy do naszych ulubionych obowiązków obywatelskich. Wiąże się ona bowiem z koniecznością wypełnienia naprawdę wielu formalności, a przecież tego nie lubi nikt. Na szczęście w dzisiejszych czasach cała ta procedura nie jest już tak skomplikowana, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Obecnie z łatwością rozliczymy PIT online, bez konieczności wychodzenia z domu. Osoby, które jeszcze tego nie robiły, zastanawiają się z pewnością, jak właściwie załatwić całą tę sprawę przez Internet. Wyjaśnijmy więc, na czym to polega i dowiedzmy się, jak wypełnić formularz w programie e-pity.


Jaki formularz PIT wybrać?

Jeśli chcemy wypełnić nasz PIT online, musimy w pierwszej kolejności wybrać odpowiedni formularz rozliczeniowy. Ich rodzajów jest całkiem sporo, dlatego nietrudno się w tym wszystkim pogubić. Na szczęście w większości przypadków obowiązuje druk PIT-36 lub PIT-37. Są to bowiem 2 najpopularniejsze formularze, dotyczące osób fizycznych rozliczających się według skali podatkowej.

 

PIT 37 online powinny wypełnić osoby, które swe dochody za rok 2020 otrzymały z tytułu pracy na podstawie umowy o pracę, zlecenie lub dzieło. Mówiąc w skrócie, obowiązuje to podatników, których przychody uzyskane są za pośrednictwem płatnika.

PIT 36 online to natomiast formularz dla osób, które, choć część swych zysków otrzymały bez pośrednictwa płatnika. Dotyczy to przede wszystkim przedsiębiorców prowadzących małe firmy lub działalność nierejestrowaną, a także osoby uzyskujące dochody z dzierżawy, czy podnajmu.


Jak rozliczyć PIT 2020 online?

Sposobów na rozliczenie PIT 2020 jest kilka. Bez wątpienia jednak najwygodniejszym i najprostszym, jest zrobienie tego przez Internet. W tym celu będziemy musieli skorzystać z jednego z dostępnych w sieci narzędzi do wypełniania deklaracji podatkowych. Jednym z najczęściej polecanych i stosowanych, jest program e-pity. Jest on niezwykle intuicyjny i łatwy w obsłudze, przez co pozwala na bezproblemowe wypełnienie formularza nawet tym osobom, które na co dzień nie korzystają raczej z komputera. Co więcej, program PIT stworzony jest w sposób, który ma zapewnić osobom z niego korzystającym jak największy komfort. Dlatego też na każdym etapie uzupełniania deklaracji, możemy skorzystać z narzędzi pomocniczych.

Nasze rozliczenie PIT może być jeszcze prostsze, jeśli skorzystamy z usługi Twój e-PIT. Wystarczy bowiem zalogować się z wykorzystaniem profilu zaufanego, by uzyskać dostęp do wstępnie wypełnionej deklaracji. Po sprawdzeniu, uzupełnieniu danych oraz uwzględnieniu obowiązujących nas ulg, możemy przesłać formularz PIT online bezpośrednio do urzędu skarbowego.

 

Program PIT — dlaczego warto?

Korzystanie z narzędzi takich jak program PIT ma wiele zalet. Przede wszystkim pozwala nam zaoszczędzić mnóstwo czasu. Wybierając tę metodę, cała procedura wypełniania i wysyłania rozliczenia PIT 2020 zajmie nam maksymalnie kilkanaście minut. Kolejnym atutem jest też brak konieczności wychodzenia z domu. W czasach pandemii jest to naprawdę ogromny atut, szczególnie dla osób, które wolą unikać wizyt na poczcie, czy w urzędach, gdzie nie brakuje długich kolejek.

 


..........................Materiał promocyjny ..........................

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.