Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Pies bez opieki - kara dla właściciela

28.09.2021, 12:40:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pies bez opieki - kara dla właściciela

W ostatnim okresie w naszej służbie spotykamy się ze wzmożoną ilością zgłoszeń dotyczących puszczania psów - bez opieki, bez stosownych zabezpieczeń.
 

Biegające samowolnie po ulicach naszego miasta zwierzęta, w szczególności psy, stwarzają realne zagrożenie dla innych zwierząt, jak również ludzi. Choć może nam się wydawać, że nasz malutki piesek krzywdy nikomu nie zrobi, kiedy biega sam po podwórku, to bawiące się w tym samym czasie, na tym podwórku dziecko może przeżyć traumę, z której konsekwencjami będzie zmagało się przez całe swoje życie.
 

Na terenie Gminy Miasto Elbląg obowiązuje Regulamin w sprawie utrzymania czystości i porządku, który w §15 nakazuje osobom utrzymującym zwierzęta domowe zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do użytku publicznego, poprzez:
 

1) zachowanie bezpieczeństwa i środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem utraty zdrowia lub życia ludzi,
2) sprawowanie kontroli nad zachowaniem zwierząt, aby nie były uciążliwe dla otoczenia i nie zakłócały spokoju domowego.


Za nie przestrzeganie zapisów Regulaminu grozi grzywna do 5000zł.
 

Ponadto art. 77 kodeksu wykroczeń stanowi, że kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

 

Straż Miejska w Elblągu 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --3
  ~ karac
  Wtorek, 28.09

  Są przepisy i nikt ich nie egzekwuje.Pozostawiają psy pod przedszkolami,szkołami, sklepami chory kraj .A policja i straż miejska powinna mieć pogadanki w ww obiektach z rodzicami i dziećmi.

 2. 2
  +8
  ~ miłośnik zwierząt
  Wtorek, 28.09

  Nie macie innych tematów. Tylko jak napuszczać jednych na drugich bo to bardzo modne w tym kraju.

 3. 3
  +5
  ~ luj
  Wtorek, 28.09

  Na terenie Gminy Miasto Elbląg obowiązuje Regulamin w sprawie utrzymania czystości i porządku, który w §15 nakazuje osobom utrzymującym zwierzęta domowe zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności zapewniających ochronę przed zagrożeniem lub uciążliwością dla ludzi oraz przed zanieczyszczeniem terenów przeznaczonych do użytku publicznego Przecież to samo w parku robią amatorzy picia pod chmurką, można dostać traumy jak cię zaczepiają, zwrócisz uwagę to cię pogryzą, no i jak leją i srają w krzakach lub pod drzewem to też nikt po nich nie sprząta. Więc strażo miejska pokaż bohaterstwo przy tych zwierzętach domowych, no tak mandat max 100, a nie 5000 to po co się brudzić żenada

 4. 4
  +2
  ~ Taka prawda
  Wtorek, 28.09

  I c z tego? Dopóki Straż Miejska nie będzie karała takich ludzi to jest to martwy przepis. Podejdźcie sobie do mnie pod blok, gdzie ludzie, jak na jakiejś wsi, wypuszczają sobie pieski pod klatkę, bo nie chce im się iść na spacer. Jak ktoś nie potrafi mieszkać w mieście to niech wraca do siebie na PGR. Nie wspominając już, że pod blokiem jest tabliczka z zakazem wyprowadzania psów. No, ale jak nie ma właściciela z psami to można palić głupa, że nie wiadomo o co chodzi.

 5. 5
  +2
  ~ Pieszy
  Wtorek, 28.09

  @Miłośnik zwierząt - "Uderz stół, a nożyce się odezwą". Twoja histeryczna reakcja wskazuje, że jesteś właśnie jednym z takich ludzi, który ma gdzieś, że psy biegające luzem stanowią dla innych uciążliwość - łatwiej udawać, że się nie widzi niż wyprowadzić psa na smyczy, bo przecież nie ma cię przy piesku. Dpóki panuje ignorancka i egoistyczna mentalność taka, jak twoja to jedyne, co może tu pomóc to kary i mandaty. Inaczej nie dotrze do tej pustej czaszki. Chociaż dla ludzi na takim poziomie pewnie i mandaty nie dotrą, bo i tak nie zrozumieją z jakiego powodu "Bo jok to, to tak mojego pieska koroć! Jok ci nie pasuje to pszejć na drugom stronem hodnika, bo ja teraz wyprowadza MOJEGO pieska, ktury jest wozniejszy od was".

 6. 6
  +5
  ~ Mieszkaniec
  Wtorek, 28.09

  A jak zadzwonisz na Straż Miejską, to kobieta na dyżurce powie, że nie wyśle patrolu, bo pracują do 19 i się już rozliczają.Telefonowałem o 18.20. nieroby do likwidacji, wraz z tym nieudolnym komediantem.

 7. 7
  --1
  ~ Spacerowiczka
  Wtorek, 28.09

  A po Parku Modrzewie nadal właściciele puszczają psy bez smyczy, A jak zwrócisz uwagę, to maja to gdzieś. A Straży Miejskiej to nie widziałam tam nigdy.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.8482630252838