Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii STRAŻ MIEJSKA

Kosztowne parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych

29.02.2020, 10:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Kosztowne parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych
REKLAMA

Straż Miejska apeluje do osób, które często nie będąc do tego uprawnione parkują na miejscach  przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnością, aby przestrzegały przepisów prawa oraz kierowały się rozsądkiem i wykazały trochę zrozumienia.

 

W związku z powyższym Straż Miejska przypomina:


za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową dla niepełnosprawnych grozi mandat karny w wysokości 300 zł.
za nieuprawnione parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych grozi mandat w wysokości
500 zł. i 5 pkt. karnych
za nieuprawnione posługiwanie się kartą parkingową i parkowanie na miejscu dla niepełnosprawnych lub miejscu zastrzeżonym grozi mandat w wysokości 800 zł. i 5 pkt. karnych

 

Ponadto od 1 lipca 2017 r. miejsca do parkowania dla osób niepełnosprawnych muszą mieć niebieską nawierzchnię i wyraźny piktogram z symbolem.

Zastanów się!


Parkując na miejscu dla inwalidy bez wymaganych uprawnień narażasz się na wysokie koszty, ale przede wszystkim zabierasz coś co nie przysługuje tobie, a ułatwia życie tym, którzy najbardziej tego potrzebują.


Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (9)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +5
  ~ Niżej
  Sobota, 29.02

  Działo się w lutym strajk w tramwajach w Elblągu a o tym cisza. Strajk nadal trwa a rzadzacy szykujcie się bo mamy was dość.

 2. 2
  +5
  ~ jerzy
  Sobota, 29.02

  Słyszy się często ,że niepełnosprawni chcą być traktowani jak ludzie w pełni sprawni to więc o co chodzi z tymi miejscami na parkingach? To po 1 a po 2 to niech SM zajmie też tymi (niepełno sprawnymi umysłowo)co zajmują dwa a nawet 3 miejsca dla pełnosprawnych i tymi co parkują na skrzyżowaniach i przed przejściami niezgodnie z przepisami.

 3. 3
  +5
  ~ marko
  Sobota, 29.02

  tam tych miejsc dla niepełnosprawnych powinno być z 12 a nie 6 na tak wielki szpital

 4. 4
  +7
  ~ Norden
  Sobota, 29.02

  Od dłuższego już czasu, na miejscu dla niepełnosprawnych przed delegaturą UW, stoi nieprzerwanie auto z wywieszonym ogłoszeniem o sprzedaży. Czy traktowanie tego miejsca postoju jako komisu, w sytuacji gdy wielu interesantów z uprawnieniami mogłoby z niego korzystać, jest właściwe?

 5. 5
  +1
  ~ Stefek
  Sobota, 29.02

  Do Jerzy - tak się zastanawiam co u Ciebie poszło nie tak ??? Ciężki poród czy życie w trudnych warunkach Ci to z umysłem zrobiło ???

 6. 6
  0
  ~ Jurek
  Sobota, 29.02

  Jerzy ma rację.

 7. 7
  +3
  ~ Stefek
  Niedziela, 01.03

  To jak Jerzy ma rację to niech sobie chlaśnie nóżki i zobaczy jak jest faknie i słodko. Nie wievie wogóle o czym piszecie ale tak to już jest u prymitywów...

 8. 8
  +1
  ~ AS
  Niedziela, 01.03

  Stefek ty naprawdę jesteś niepełnosprawny - umysłowo

 9. 9
  0
  ~ Wojtek
  Niedziela, 01.03

  No to Ci As wytłumaczę, wypowiedź Jerzego jaki z resztą Twoja jest na poziomie tych ludzi, którzy nie mając nic wspólnego z problemami onkologicznymi cieszą się że TVP dostała konkretne wsparcie finansowe (porównanie czysto hipotetyczne). Natomiast jeżeli ktoś bliski zachoruje wtedy rodzi się zrozumienie i empatia dla potrzebujących pomocy (przynajmniej u normalnych ludzi). I wtedy zaczyna się rozumieć że na świecie oprócz nas zdrowych są też grupy osób potzebujących wsparcia i zrozumienia a nie głupiego pieprzenia w stylu " Słyszy się często ,że niepełnosprawni chcą być traktowani jak ludzie w pełni sprawni to więc o co chodzi z tymi miejscami na parkingach?" Wydaje mi się że o to Stefkowi chodziło. O trochę więcej empatii, bez zbędnego pieprzenia troglodyty umysłowego...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2024910449982