Poniedziałek, 21.10.2019, Imieniny: Urszuli, Celiny, Hilarego
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

Koalicja Obywatelska w Okręgu nr 4

11.10.2018, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koalicja Obywatelska w Okręgu nr 4

Program realizowany w Okręgu nr 4 jest ważny dla całego Elbląga, bo dotyczy centrum miasta, z którego korzystają wszyscy mieszkańcy. Tym bardziej cieszy, że kandydaci Koalicji Obywatelskiej na radnych Rady Miejskiej tak systemowo podchodzą do tworzenia wskazywania zadań, które dla tego okręgu są najważniejsze.

Tu bije serce Elbląga


To tu właśnie, w okręgu 4, bije serce naszego miasta. Tu znajduje się Muzeum Elbląskie, Katedra Św. Mikołaja, Brama Targowa, czyli piękna starówka. Okręg 4 to także parki Traugutta i Planty - miejsca, w których mieszkańcy mogą odetchnąć, odpocząć, a dzieci bezpiecznie się pobawić - oraz szkoły, przedszkola i żłobki, których łącznie na tym terenie jest 18. Ale okręg 4 to także miejsce, gdzie elblążanie żyją i mają wiele różnych potrzeb. Spotykamy się z nimi na co dzień, wysłuchujemy ich pomysłów, które czasami dotyczą najzwyklejszych spraw, takich jak zniszczone chodniki czy ulice, ale także tych, na stworzenie nowych miejsc, w których mogłyby się bawić dzieci i odpoczywać lub ćwiczyć starsi. 

Zbierając te wszystkie pomysły i potrzeby stworzony został program, w którym wyróżnić można 3 główne części: drogi i chodniki, rekreacja i sport, edukacja i zdrowie. Pokrótce: niezbędna jest budowa nowych miejsc parkingowych na terenie Starego Miasta w Elblągu - mamy wytypowanych 5 miejsc, gdzie takie parkingi można urządzić, na co najmniej 240 nowych miejsc. Konieczny jest także remont ulic: Kuśnierskiej, Kupieckiej, Klasztornej i Wieżowej, a także przebudowa dróg i chodników w kompleksie ulic: Leszno, Janowska, Ślusarska, Szkolna. Nowe oświetlenie powstać powinno na Zamkowej i Rycerskiej, a tereny zielone przy wieżowcach na ul. Hetmańskiej wymagają rewitalizacji.

Remontu muszą doczekać się ulice Struga, Zajchowskiego oraz Starowiejska. Widzimy także potrzebę rewitalizacji Parków Planty i Traugutta, a przy ulicach Przymurze/Pocztowa stworzenia mini parku. Naszą uwagę zwrócił teren zielony przy ulicach Giermków/Rycerska – myślimy o stworzeniu tam zielonego placu miejskiego do wypoczynku mieszkańców. Chcemy także stworzyć popołudniową, wielopokoleniową świetlicę na Zawodziu. Potrzeb i pomysłów na działania w tym okręgu jest wiele, zapraszamy do zapoznania się z naszymi programami wyborczymi.


Sfinansowano ze środków KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska

................................................Artykuł płatny................................................

Oceń tekst:

Ocen: 3

%0.0 %100.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.