Wtorek, 19.01.2021, Imieniny: Marta, Henryk, Mariusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLICJA

Policjanci zabezpieczyli maszyny warte ponad 150 tysięcy

26.08.2020, 09:20:00 Rozmiar tekstu: A A A
Policjanci zabezpieczyli maszyny warte ponad 150 tysięcy

Elbląscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zabezpieczyli na terenie gminy Tolkmicko sprzęt rolniczy. Powodem takich działań był niespłacany leasing. W ocenie śledczych w tym przypadku doszło do wyłudzenia.

 

Dobra współpraca, szybka wymiana informacji i wsparcie udzielane przez policjantów sobie nawzajem, to czynniki, które wyraźnie wpływają na finalny efekt pracy śledczych. Tak było też w tym przypadku. Policjanci z Elbląga wykonując tzw. pomoc prawną na rzecz innej jednostki z terenu kraju, zabezpieczyli sprzęt rolniczy o wartości około 150 tysięcy złotych, który był w posiadaniu 31-letniego mężczyzny. Była to suszarnia oraz agregat siewny. Poszukiwano u niego również innego sprzętu rolniczego, który był również w leasingu. Sprzęt ten - w postaci dwóch kombajnów - miał należeć do jednego z rodziców 31-latka, a jak ustalili policjanci, najprawdopodobniej został sprzedany.

 

Policjanci podczas wykonywania czynności zatrzymali także innego mężczyznę, który kierował ciągnikiem i wykonywał na gospodarstwie prace na rzecz podejrzanego. Mężczyzna miał przy sobie dwa foliowe zawiniątka, jedno z roślinnym suszem, drugie ze sproszkowaną substancją. Po zbadaniu testerem okazało się, że jest to marihuana i amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za posiadanie narkotyków może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.  

 

Niespłacanie rat leasingu może spowodować poważne konsekwencje. Takiej osobie może grozić odpowiedzialność karna za wyłudzenie, czyli przestępstwo z art. 286 kodeksu karnego, mówiącego o doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzania mieniem.

 

kom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ JesusAlvaro
  Środa, 26.08

  Taaak, bo na polskiej wsi traktorzysta nosi zawsze ze sobą foliowe zawiniątka z suszem i białym proszkiem. Nie chciał chłopak współpracować to mu znaleźli woreczki. Ciekawe jaka była podstawa do rewizji osobistej, bo z treści artykułu nie wynika żeby prowadził sprzęt objęty zabezpieczeniem/pochodzący z przestępstwa.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


0.85452914237976