Czwartek, 24.01.2019, Imieniny: Felicja, Rafal, Tymoteusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii ZDROWIE I URODA

Warsztaty z zakresu kosmetologii onkologicznej

08.06.2018, 08:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Warsztaty z zakresu kosmetologii onkologicznej

Warsztaty z zakresu kosmetologii onkologicznej – to propozycja Centrum Radioterapii dla byłych i obecnych pacjentek onkologicznych. O szczegółach opowiada Monika Antonowicz-Szydłowska, pomysłodawczyni akcji, na co dzień szefowa Działu Techników Elektroradiologii w Centrum.


Skąd pomysł na taką akcję?

Odkąd pamiętam w naszej placówce cały czas staramy się umilić pobyt naszym pacjentom czy to na oddziale, czy też czekającym na badanie, wizytę lekarską i naświetlania. Cyklicznie organizowanie są wernisaże oraz różnego rodzaju zajęcia plastyczne. Myślę, że dzięki tym działaniom zrodził się pomysł w mojej głowie.

Poza pracą, w wolnym czasie zagłębiam się w świat makijażu i buszuję na youtube. Przeglądając program targów Beauty Forum natknęłam się na temat dotyczący pacjentek onkologicznych "Kosmetologia onkologiczna – wyjątkowi klienci w gabinecie kosmetycznym". Nie ukrywam, że bardzo mnie zainteresował. Wpadłam na niecny plan, aby przygotować taką pogadankę dla naszych pacjentek.

Pomyślałam, że przy okazji można to poszerzyć i zorganizować warsztaty polegające na nauce malowania brwi, czy też przyklejania sztucznych rzęs - miałyby one być skierowanie do pacjentek, które utraciły włosy z powodu chemio i radioterapii. Każda z chorób wymaga jakiś wyrzeczeń lub dokonania zmian w stylu życia. Jest to niezwykle ciężkie zacząć wszystko na nowo. Chciałabym ułatwić osobom chorym funkcjonowanie, ponieważ zauważyłam, że wiele kobiet dotkniętych chorobą nowotworową traci poczucie własnej wartości, kobiecości....

Podejrzewam, że mało która kobieta korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych czy to u kosmetyczki, czy w domowym zaciszu w obawie przed ich szkodliwością. Postanowiłam, że czas powalczyć o moje pacjentki, ażeby poczuły się dobrze we własnej skórze i zrozumiały, że mimo choroby nadal można, a nawet trzeba dbać o siebie. 


2. Kogo zapraszacie? Do kogo kierujecie zaproszenie? 

Zaproszenie kierujemy głównie do kobiet, które w przebiegu chemio/radioterapii utraciły włosy. Mile widziane będą również osoby, które zostały dotknięte chorobą nowotworową, pragnące oderwać się na chwilę od problemów. Akcja kierowana jest również do osób, które po prostu maja jakieś obawy w związku ze swoim zdrowiem i chciałyby zasięgnąć krótkiej porady lekarza onkologa.


3. Jak ciekawie będzie można spędzić czas? Co w programie? 

W programie poza wykładem dotyczącym bezpiecznego korzystania z zabiegów kosmetycznych będą różnego rodzaju warsztaty -malowanie brwi oraz przyklejanie rzęs, zajęcia z filcowania na mokro, zajęcia z decoupag, techniki relaksacji. Dodatkowo tego dnia będzie możliwość skonsultowania się z lekarzem onkologiem. 


4. Patronat nad akcją objęły elbląskie Amazonki... 

Tak. Bardzo im dziękujemy. Współpracujemy ze Stowarzyszeniem od kilku lat. Bardzo doceniamy pracę Amazonek, które pokazują, szczególnie tym kobietom, które właśnie otrzymały diagnozę, że trzeba walczyć, że nie można się poddawać, że poza chorobą jest piękne życie. Ich aktywność, optymizm bardzo nam imponują. 


5. Czy wstęp jest wolny, czy trzeba wcześniej zapisać się na poszczególne wykłady i warsztaty? 

Ze względu na ograniczoną przestrzeń musimy wprowadzić, chociaż orientacyjne, zapisy na poszczególne wykłady. Zachęcamy osoby zainteresowane do dzwonienia pod numer 55 235 89 53.  Zaczynamy 17 czerwca, w niedzielę, od godziny 10.00. Wszystko potrwa do ok.14.00. To pierwsza akcja, jeśli będzie zainteresowanie, stanie się cykliczną.

 

Szczegółowy program:

1. Wykład dot. kosmetologii - Aneta Grabowska, salon Wersal
2. Warsztaty z zakresu technik relaksacji – Małgorzata Olszewska-Niedziałek – psycholog
3. Warsztaty ze stylizacji rzęs – Alicja Borawska – studio urody STYLOVO
4. Warsztaty z filcowania na mokro – Joanna Kostańczuk
5. Warsztaty z decoupagu – Paulina Cegielska
6. Konsultacje lekarskie – doktor Łukasz Cieśliński

 

 

............................................. Artykuł sponsorowany ............................................

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.