Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Nie zdobyli Grunwaldu

14.02.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Nie udała się wyprawa piłkarzy ręcznych Techtransu Darad do „Pyrlandii”, elbląski zespół przegrał z Grunwaldem Poznań 30-26 (15-13).

W autokarze, który wybrał się do stolicy Wielkopolski zabrakło Macieja Borsukowicza, który doznał złamania nosa. Dobrze spotkanie rozpoczęli goście, którzy po pierwszych minutach prowadzili 6-3. Kolejne minuty to wyrównana, twarda gra z obu stron, w 25min notowany był remis 11-11. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, Grunwald zdobył 4 bramki pod rząd. Elblążanie jednak zniwelowali przewagę do dwóch bramek do przerwy 15-13.
Druga odsłona to prowadzenie poznańskiej ekipy różnicą dwóch, trzech bramek. W 42min drużyna trenera Ludwika Fonferka przegrywała różnicą jednej bramki 22-21. Niestety poznaniacy, mistrzowie Polski z sezonu 1970/71, szybko uciekli elblążanom, m.in. prowadząc na 5min przed końcem meczu 27-24. Techtrans Darad nie był wstanie chociażby doprowadzić do remisu, ponosząc szóstą porażkę w sezonie.

Grunwald Poznań - Techtrans Darad Elbląg 30-26 (15-13)
Techtrans: Wróbel, Z. Korzeniowski - Marzec 3, Laskowski 3, Stypułkowski, Balawejder 1, F. Korzeniowski, Januszewski 3, Lenarczyk 4, Długosz, Kancelarczyk 1, Masiak, Dąbrowski 4, Babicki 7