Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Na kolanach

13.12.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W spotkaniu XIII kolejki spotkań ekstraklasy kobiet Start Elbląg rozgromił na własnym parkiecie Piotrcovię Piotrków Trybunalski 41-23 (20-8).

Mecz rozpoczęły przyjezdne i w 1min. objęły prowadzenie za sprawą Beaty Jendrych. Szybko do remisu doprowadziła Elżbieta Olszewska. Kolejne minuty to szybka, poukładana i skuteczna gra miejscowych, drugą bramkę przyjezdne zdobyły dopiero w 10min. Po pierwszym kwadransie Start prowadził 12-2! Elblążanki grały swoje na luzie, z polotem gromiąc po pierwszej połowie swoje rywalki różnicą dwunastu bramek, 20-8.
Dwanaście bramek przewagi dawało komfortową sytuację na dalsze 30 minut. Trener Zdzisław Czoska stopniowo zaczął wpuszczać na parkiet zawodniczki rezerwowe. Między słupkami ujrzeliśmy Karolinę Ziajkę. Młodziutka bramkarka zanotowała rewelacyjny występ, broniąc m.in. rzut karny oraz kilkukrotnie w sytuacjach "sam na sam" z przeciwniczkami. W 40min notowaliśmy rezultat 30-10! Kiedy na parkiecie były już w większości rezerwowe zawodniczki Startu, Piotrcovia, chcąc nieco zmniejszyć rozmiary blamażu, zaczęła odrabiać straty. Jeśli można wyróżnić jakąkolwiek zawodniczkę gości to tylko Marzenę Kuberę która zdobyła 8 bramek. W 58 minucie Elżbieta Olszewska, zdobyła 10 bramką w meczu, zdobywając dla drużyny czterdzieste trafienie.
Ostatecznie ten jednostronny pojedynek zakończył się rezultatem 41-23. Wygrana ta powinna dodać otuchy i nadziei dziewczynom przed ostatnim meczem w roku 2004, z Jelfą, gdzie podopieczne Zdzisława Czoski rozegrają kolejny mecz tym razem w Jeleniej Górze.

Start Elbląg - Piotrcovia Piotrków Tryb. 41-23 (20-8)
Start: Charłamowa, Ziajka, Zwiewka - Dolegało, Lipska 4, Stelina 2, Pełka 2, Koniuszaniec, Błaszkowska 6, Polenz 5, Szklarczuk 5, Korowacka 3, Olszewska 10, Migdaliova 4.