Poniedziałek, 27.03.2023, Imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Start górą!

07.10.2004, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Bardzo emocjonujące było spotkanie VI kolejki ekstraklasy kobiet. W Rudzie Śląskiej, miejscowy zespół Zgody uległ drużynie Startu Elbląg 22:23 (11:10).

Początek spotkania należał do zespołu miejscowych, które po rzutach Pohrebniak z rzutu karnego i Sikorskiej prowadziły odpowiednio 1:0 i 2:1. Jednak kolejne minuty spotkania pokazały, że elblążanki przyjechały na Śląsk z zamiarem wywiezienia korzystnego dla siebie wyniku. Po bramkach Iwony Błaszkowskiej Start objął prowadzenie 3:2. Po 10min. Start prowadził 6:3. Gospodynie w tym czasie grały słabo, tracąc piłki, niewykorzystując stwarzanych sytuacji. Końcówka pierwszej połowy należała do Zgody. Po bramkach Pohrebniak z karnego i Bogusz, Zgoda doprowadza do wyniku 7:10, a o czas dla Startu prosi trener Zdzisław Czoska.  Nie wpływa to jednak mobilizująco na jego zespół i 4 kolejne bramki zdobywa zespół z Rudy Śląskiej schodząc tym sposobem na przerwę z jednobramkową przewagą .
Druga połowa to wyrównana i zacięta gra. W 35min. było 14:13, w 45min. 18:16, jak się później okazało, zawodniczki Zgody swoją ostatnią bramkę w spotkaniu zdobyły w 54 minucie, po bramce. W 56 minucie, Olszwska zdobywa bramkę z drugiej linii mimo wysokiego bloku Zgody i jest 22:21.Po przeciwnej stronie rzut Ślusarz broni Charłamowa. W ataku Olszewska popełnia faul ofensywny jednak jej błąd powiela Ślusarz ze Zgody, co wykorzystuje już tym razem Stelina, która na 2 minuty przed zakończeniem spotkania doprowadza do remisu 22:22. W 59 minucie na bramkę Startu rzucała Ślusarz, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką, kiedy na tablicy widniał czas, 59 minuta i 47 sekunda rzut karny po faulu na Lipskiej na bramkę zamienia Olszewska i jest 22:23. Tym samym po bardzo ambitnej grze w końcówce spotkania zespół Start Elbląg wywozi z gorącego terenu, jakim jest parkiet w Rudzie Śląskiej 2 punkty, a że w drugim meczu rozegranym awansem SPR Lublin zremisował z mistrzem Polski Natą AZS AWFiS Gdańsk 29:29, podopiecznie trenera, Zdzisława Czoski zostały liderami ekstraklasy kobiet.

Po meczu powiedzieli:
Zdzisław Czoska – Z przebiegu gry zasłużyliśmy na zwycięstwo. Niepotrzebnie wdaliśmy się w wymianę z zespołem Zgody.  W końcówce jednak dziewczyny pokazały charakter i udowodniły, że można wygrać spotkanie w końcówce grając na wyjeździe.

Kinga Polenz – Jak zwykle ciężki mecz na Zgodzie, ale przed wyjazdem mówiłam dziewczynom z drużyny, że wygramy jedną bramką i wygrałyśmy. Takie zwycięstwo cieszy bardziej niż wygrana 10 bramkami. Teraz będziemy miały wolny weekend!

Zgoda Ruda Śląska - Start Elbląg 22:23 (11:10)
Start: Charłamowa, Zwiewka - Dolegało, Lipska 2, Stelina 2, Pełka, Błaszkowska 6, Polenz 3, Szklarczuk 1, Korowacka, Olszewska 8, Mihdaliova 1
kary: 8 minut.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0423820018768