Niedziela, 3.07.2022, Imieniny: Anatol, Jacek, Tomasz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Trwa przebudowa SOR-u. Jak postępują prace?

06.11.2017, 13:00:35 Rozmiar tekstu: A A A
Trwa przebudowa SOR-u. Jak postępują prace?
fot. Kamila Jabłonowska

W lipcu br. rozpoczęła się przebudowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Planowane zakończenie prac ma nastąpić w czerwcu 2018 r. Czy wszystko idzie zgodnie z planem?

W ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Wojewódzki Szpital Zespolony otrzymał dofinansowanie  na przebudowę SOR-u.

Przebudowa i modernizacja SOR ma na celu reorganizację powierzchniową i zwiększenie standardu użytkowego SOR-u, w tym polepszenia warunków bytowych pacjentów i personelu, a w konsekwencji podniesienie jakości wyspecjalizowanych usług medycznych na terenie Elbląga i okolic

– podkreśliła Elżbieta Gelert, dyrektor WSZ.

Całkowity koszt modernizacji wynosi prawie 8 mln zł, z czego udział własny szpitala to ponad 4,5 mln zł. Jak bardzo zmieni się SOR? - Zaprojekowany dodatkowy korytarz od strony dziedzińca ma na celu oddzielenie ruchu pacjentów chodzących od wewnętrznej części SOR-u przeznaczonej dla personelu i pacjentów leżących, w szczególności przywożonych karetkami – tłumaczy Elżbieta Gelert. – Korytarz dla pacjentów chodzących wzbogacony będzie o poczekalnię, toalety, a także windę.

Komu przysłużą się wprowadzone zmiany? – Dzięki zaprojektowanym zmianom, w szczególności bezkolizyjnemu wydzieleniu drogi chorych chodzących i pacjentów leżących, szpitalny oddział ratunkowy funkcjonował będzie zgodnie z obowiązującymi przepisami zapewniającymi lepszą opiekę nad chorymi i polepszającymi standard pracy personelu medycznego – wyjaśniała dyrektor WSZ.

SOR zostanie wyposażony w nowoczesny sprzęt medyczny tj. dodatkowe w pełni oprzyrządowane stanowisko do wstępnej intensywnej terapii do pełnego i całodobowego monitorowania oraz podstawowych funkcji życiowych. A także w: kolumny anestezjologiczne, łózko szpitalne do intensywnej opieki medycznej, lampę operacyjną mobilną, zestaw reanimacyjny, ssak operacyjny elektroniczny, pompy infuzyjne strzykawkowe, kardiomonitor z funkcją pomiaru ciśnienia oraz pulsoksymetr.

 

W tej chwili w większości prace są realizowane na zewnątrz. Przekazane zostały pomieszczenia po starym SORze i trwają prace wyburzeniowe, rozbiórki. Staramy się jak najszybciej zakończyć prace na zewnątrz, żeby jeszcze przed zimą wejść na prace wykończeniowe. Trochę zaniepokoiły nas opady deszczu i związane z tym zalanie, ale zagrożenia z tego powodu nie ma. Wszystko przebiega zgodnie z planem, a oznakowania chyba się sprawdzili, bo z tego co mi wiadomo pacjenci odnaleźli się w tej sytuacji 

– mówiła  Anna Maksymowicz, kierownik projektu, pracownik sekcji inwestycji i remontów.

WSZ otrzymał także dofinansowanie na doposażenie sprzętowe SOR-u. – Przedmiotem projektu będzie koncentrował się na doposażeniu Szpitalnego Oddziału Ratunkowego funkcjonującego przy WSZ w niezbędną, nowoczesną aparaturę medyczną wspomagającą ratowanie życia i zdrowia pacjentów – dodała Elżbieta Gelert.

Wartość tego projektu opiewa na 3 mln zł (wkład własny to 450 tys. zł). – Będzie to przedsięwzięcie o charakterze nieinfrastrukturalnym, które zarazem będzie uzupełnieniem dla realizowanej równolegle przebudowy i modernizacji SOR-u WSZ, co ma na celu doprowadzenie do świadczenia przez szpital kompleksowej i wysokiej jakości usług z zakresu ratownictwa medycznego – zapewniała dyrektor WSZ. 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 4 )


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1349639892578