Czwartek, 30.11.2023, Imieniny: Justyna, Andrzej, Konstanty
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SŁUŻBA ZDROWIA

Piersi pod kontrolą. Rocznik 1962 i starsze – zapraszamy na bezpłatną mammografię

07.02.2012, 08:07:43 Rozmiar tekstu: A A A
Piersi pod kontrolą. Rocznik 1962 i starsze – zapraszamy na bezpłatną mammografię
fot. Rafał Kadłubowski

Rozpoczął się nowy rok kalendarzowy. Tym samym „narodził” się kolejny rocznik kobiet, kwalifikujących się do udziału w ministerialnym Populacyjnym Programie Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. W ramach programu: bezpłatna mammografia – obowiązkowe badanie każdej kobiety po pięćdziesiątce. Można je wykonać w szpitalu wojewódzkim przy ul. Królewieckiej.

Zgodnie z zaleceniami programu, mammografię powinny wykonać raz na dwa lata wszystkie panie w wieku 50 – 69 lat (rocznikowo). Skąd taki właśnie przedział wiekowy?- zapytają nas pacjentki młodsze, lub starsze. - Ponieważ rak piersi – jeden z najczęściej występujących wśród kobiet nowotwór- najchętniej atakuje właśnie panie po menopauzie. Stąd to właśnie one objęte są specjalną pieczą Ministerstwa Zdrowia.

Nie warto zwlekać z podjęciem decyzji o mammografii. Tym bardziej teraz, kiedy czas oczekiwania na badanie jest bardzo krótki – w szpitalu wojewódzkim na mammografię finansowaną przez NFZ pacjentki zapisywane są niemal na bieżąco.

Gwarantujemy także: nowoczesny sprzęt obsługiwany przez doświadczonego technika radiologii, rzetelny opis badania przez lekarza radiologa, a w razie potrzeby także możliwość dalszej diagnostyki.

Zapraszamy Panie do Zakładu Radiologii na I piętrze Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przy ul. Królewieckiej.

Na mammografie można zarejestrować się osobiście lub telefonicznie: 55/ 239-58-80.

 

Anna Kowalska, Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Elblążanka
  Wtorek, 07.02

  wczesne wykrycie po 50-tce....a MY? te po 30-tce...nie kwalifikujemy się? płacone co miesiąc składki upoważniają nas tylko do ewentualnego leczenia kataru?:(((!!!!

 2. 2
  +3
  ~ MALA
  Wtorek, 07.02

  I tu się zgadzam z Elblązanką mam 35 lat i tez bym skorzystała z bezpłatnej mamagrafi a mam pare znajomych w moim wieku i młodsze które juz sa po usunięciu piersi i po chemi wiec przykro że nie biora pod uwage NAS MŁODYCH

 3. 3
  +1
  ~ pacjent
  Wtorek, 07.02

  Ten napis to jest widoczny po powiększeniu zdjęcia.W innych miastach gdzie są szpitale wojewódzkie napis jest duży nad wejściem do szpitala.CO olsztyn zabronił napis umieścić .Już kilka osób przyjezdnych pytało się gdzie jest szpital wojewódzki a byli blisko.PORA zamontowac bardziej czytelny napis.

 4. 4
  0
  ~ yyy a
  Środa, 08.02

  a jak ktos jest juz po menopauzie w wieku 40 lat? To musi poczekac ? Glupota....

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0801849365234