Piątek, 30.09.2022, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INTERWENCJE INFO

Porzucone BMW?

19.07.2007, 09:43:23 Rozmiar tekstu: A A A
Porzucone BMW?

Do naszej redakcji z prośbą o interwencje zgłosił się mieszkaniec jednej z ulic sąsiadującej z ulicą Kajki. Irytuje i denerwuje go porzucony przy parku samochód.


Sporny pojazd to BMW na gdyńskich numerach. - Samochód porzucony został ok. 5 tyg. temu, gdyż po raz pierwszy został zauważony i po kilkunastu dniach zgłoszony na policję - mówi mieszkaniec. Jak się okazuje w tej sprawie nic nie może zdziałać policja, gdyż, jak wytłumaczył nam Jakub Sawicki, rzecznik prasowy KMP w Elblągu, ich kompetencje kończą się na sprawdzeniu, czy pojazd nie figuruje w bazie aut skradzionych.

Podobnie jak Policja, tak i Straż Miejska rozkłada ręce. - W chwili obecnej można tylko wysłać powiadomienie do właściciela, aby usunął pojazd z drogi. Ma na to 30 dni od chwili przyjęcia wezwania - tłumaczy Jan Korzeniowski, komendant straży miejskiej w Elblągu.

Auto jest w dobrym stanie mimo faktu, że w dwóch kołach nie ma powietrza i jest brudne. Według prawa pojazd pozostawiony na drodze można odholować wówczas, gdy brakuje w nim np. koła, silnika czy innych części, uniemożliwiając mu poruszanie się po drogach.

Pozostawione BMW również nie blokuje wyjazdu z żadnej posesji, ani nie utrudnia ruchu pojazdów i pieszych. W tej sytuacji wszyscy są bezradni, gdyż nie pozostaje nic innego, jak czekać, aż... właściciel zabierze swój samochód.

Jednak, gdyby auto zostało okradzione bądź zdewastowane Policja i Straż Miejska ma prawo odholowania na parking. - Wówczas właściciel ma sześć miesięcy, aby zgłosić się po jego odbiór, w przeciwnym razie samochód zostanie zlicytowany - wyjaśnia komendant.

Jak się dowiedzieliśmy, dość często zdarza się, że samochody na trójmiejskich numerach zostają porzucane na naszych parkingach. Właściciele przypominają sobie o swoich gratach dopiero po interwencji Straży Miejskiej. Dlatego jeśli widzimy taki porzucony, bądź pozostawiony samochód dzwońmy po strażników i uzbrojmy się w... ciepliwość, gdyż może to potrwac dłużej niż ustawowe 30 dni, jeśli właściciel nie będzie odbierał wezwań. Wtedy pozostają niekonwencjonalne metody, o których pisać dziennikarzowi nie wypada. Według naszych informacji, nie jest to pierwszy tego typu przypadek w okolicach Parku Kajki.

Dla ciekawskich, problem wraków poruszaliśmy już parę miesięcy temu - więcej tutaj.

MiB

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ automaniak,pl
  Czwartek, 19.07

  czyli totalna bezradność - podobny wehikuł stoi na Malborskiej pod słynnym sklepem rADOŚĆ - NE14036 - można ogladać :-)

 2. 2
  0
  ~ koks
  Czwartek, 19.07

  jak nie ma chetnego to ja z checia przygarne! umyje se wypoleruje i wio na wiejską wichure blachary wyrywac!

 3. 3
  0
  ~ ja z ElblAGA
  Czwartek, 19.07

  jesli dobrze widze to ten samochod zajmuje cały chodnik,to to nie jest utrudnienie dla pieszych ?! Od parkowania sa parkingi albo garaż.Taka sama sytuacja jest na Daszyńskiego.Ulica jest waska i ledwo mozna omijac stojace przy niej auta a tam stoi jakis rupieć juz od dawna i na dodatek ma tak skrecone koła ze jeszcze bardziej robi sie wasko.Zima jest tam masakra bo nie mozna tam dobrze odsnieżyć.

 4. 4
  0
  ~ wiem
  Czwartek, 19.07

  Dlaczego u nas nie mozna zrobić z tym porzadku.Ulice to nie garaze.Niemcy dawno by takie auto odszlepowali

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Sobota, 21.07

  A wystarczy zabrać jedną felgę...

 6. 6
  0
  ~ dfs
  Sobota, 21.07

  a moge go sobie wziasc? xD

 7. 7
  --1
  ~ elblag
  Niedziela, 22.07

  wczoraj obo0k niego przechodziłem i zastanawiałem się czemu bm-ka taka zaniedbana...

 8. 8
  0
  ~ miłośnik ja z elbląga
  Wtorek, 24.07

  ja z elblaga a ty gdzie parkujesz Daszyńskiego w tym miejscu jest jednokierunkowa tak jak ty wszystko dla ciebie a może nie wjezdzaj na moją dzielnice i będzie super egojstko

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1349959373474