Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Umowa na modernizację Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego podpisana! Co się zmieni?

20.10.2017, 15:30:03 Rozmiar tekstu: A A A
Umowa na modernizację Ginekologii Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego podpisana! Co się zmieni?
REKLAMA

Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu Elżbieta Gelert podpisali dziś umowę na realizację kolejnego dużego wspólnego projektu. Będzie to modernizacja Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego. Inwestycja potrwa przez dwa najbliższe lata. Jej koszt to ponad 11,5 mln zł.
 
Projekt „Modernizacja Traktu Porodowego i Oddziału Ginekologiczno-Położniczego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu wraz z doposażeniem”otrzymał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020 w ramach Osi Priorytetowej 9 – Dostęp do wysokiej jakości usług publicznych, Działanie 9.1. - Infrastruktura ochrony zdrowia, Poddziałanie 9.1.2. – Infrastruktura ochrony zdrowia w miejskim obszarze funkcjonalnym Elbląga (ZIT bis).

Wartość projektu ogółem:   11 511 127,18 zł

Wydatki kwalifikowalne:    11 462 924,71 zł

Dofinansowanie na poziomie 85%  9 742 339,71 zł

Termin realizacji projektu: 20.10.2017 do 30.12.2019

Planowana w projekcie modernizacja Traktu porodowego i Oddziału Ginekologiczno – Położniczego oraz doposażenie tych oddziałów ma na celu reorganizację powierzchniową, podniesienie standardów opieki medycznej nad matką i dzieckiem oraz standardów użytkowych, w tym polepszenie warunków bytowych pacjentów i warunków pracy personelu, a w konsekwencji podniesienie jakości wyspecjalizowanych usług medycznych na terenie Elbląga i okolic.

Cel główny projektu to zwiększenie dostępności kobiet do wysokowyspecjalizowanych usług w zakresie ginekologii i położnictwa oraz podniesienie standardu opieki nad noworodkami poprzez przebudowę i doposażenie części położniczej Oddziału Ginekologiczno-Położniczego, Traktu porodowego,.

I etap – Trakt Porodowy posiadał będzie:

·  3-stanowiskową salę porodów rodzinnych z sanitariatami dla położnic przebywających na każdym ze stanowisk porodowych.

·  Stanowisko pierwszej pielęgnacji i resuscytacji noworodka wraz ze stanowiskiem monitorowania  okołoporodowego

·  Pomieszczenie po porodach powikłanych (3-łóżkowe z sanitariatem), sąsiadujące z pokojem personelu dyżurnego, posiadające również nadzór za pomocą kamer.

II etap –  Oddział Ginekologiczno-Położniczy

Oddział Ginekologiczno-Położniczy zostanie doposażony w nowoczesny sprzęt, m.in.: w stół operacyjny do zabiegów ginekologicznych, kolumny chirurgiczne i anestezjologiczne, aparaty do znieczulenia ogólnego, respiratory, kardiomonitory, zestawy reanimacyjne, detektory tętna, inkubatory, kompletny zestaw intensywnego nadzoru położniczego wraz z trzema kardiotokografami, inkubatory.

III etap –  Zakup Mammografu i USG

Projekt zakłada wymianę aparatu mammograficznego oraz adaptację pomieszczeń pracowni mammograficznej dla potrzeb pacjentek ginekologicznych, a także zakup aparatu USG do wykrywania wad wrodzonych płodu i badania piersi.

Pacjentki, u których występuje potrzeba diagnostyki i leczenia w zakresie onkologii będą miały lepszy dostęp do świadczeń z tego zakresu. (np. zakup mammografu, kolposkopu).


źródło: szpital.elblag.pl

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Szczerze
  Piątek, 20.10

  Ochlapy kasy dla Elbląga, czyli wybory blisko. I tak polecicie wszyscy.

 2. 2
  +6
  ~ Minus
  Piątek, 20.10

  I co by tu jeszcze, żeby tylko się pokazać. Chyba to normalne, ze trzeba iść z duchem czasu i wszystko modernizować. A co z Epec, odbiorcy ciepła czekają na obniżkę stawki i budowę nowego pieca na Dojazdowej.

 3. 3
  --9
  ~ Rebecca A. Bärbel Von Schmidt
  Piątek, 20.10

  Od dawna wiedziałam, że Pani Gelert dokłada wszelkich starań, aby życie mieszkańców tego miasta było lepsze i o to kolejny dowód.

 4. 4
  +5
  ~ jurek w.
  Piątek, 20.10

  Rebecca A. Bärbel Von Schmidt piszesz tak jakby Pani Gelert robiła to za swoje, to "dokładanie starań" należy do obowiązków za godziwą pensję, a ile płaci rezydentom i jakich dokłada obowiązków ?

 5. 5
  +5
  ~ jasio
  Sobota, 21.10

  najlepiej zmienić dyrektorkę!!!!!!!!!!!!

 6. 6
  +2
  ~ mama
  Niedziela, 22.10

  Lepiej by się zajęli oddziałem gastroenterologicznym dla dzieci. Jak byłam na pogotowiu z dzieckiem, które połknęło metalową kulkę to stwierdzili że nie mają wystarczającej wiedzy na ten temat i dali mi telefon do Gdańska. Żenada a co jakby mi się dzieciak dusił? Też by mi dali telefony do Gdańska? ...

 7. 7
  +1
  ~ xz
  Poniedziałek, 23.10

  ta Rebeca to jakiś świr,

 8. 8
  0
  ~ aabbbb
  Poniedziałek, 23.10

  Myślę, że należałoby również zainwestować w normalne podejście personelu do pacjentek. Obecnie lekarze i pielęgniarki są na wiecznym fochu, z wielką łaską zajmują się pacjentami jak już są do tego zmuszeni. Rozumiem ciężką sytuację finansową personelu, ale to nie może być przyczyną kompletnego zobojętnienia wobec pacjentów.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1802251338959