Piątek, 23.02.2018, Imieniny: Romana, Izabela, Damian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii POLITYKA LOKALNA

Elbląg wykorzysta krótszą trasę do Trójmiasta? "Otwierają się nowe możliwości"

12.10.2017, 14:05:07 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg wykorzysta krótszą trasę do Trójmiasta? "Otwierają się nowe możliwości"

- Przed Elblągiem otwierają się nowe możliwości po otworzeniu trasy S7. Musimy to wykorzystać – mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej Michał Missan. Przewodniczący Klubu Radych Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że zmiany  wymaga strategia naszego miasta.

Oddanie do użytku trasy S7 z Elbląga do Gdańska planowane jest na października 2018 r. Dzięki niej  będziemy mogli dojechać do Trójmiasta w pół godziny. - Proponujemy nową rzecz - mini Trójmiasto Wschód. Straszyn, Pruszcz Gdański czy Tczew korzystają na tym, że są blisko aglomeracji Trójmiejskiej. My też możemy – zaznaczył Michała Missan.

W czym tkwi problem?

Należy ją przedefiniować w takim kierunku, aby wykorzystać bliskość Trójmiasta. Oczekujemy w tym kontekście inicjatywy od większości w naszej Radzie. Chcielibyśmy, aby ponad podziałami, bez zbędnych sporów z Prezydentem, zbudować tą strategię, bo ona będzie procentowała wszystkim przeszłym Preyzdentom, bez względu na to, kto nim będzie

– mówił Michał Missan.

Przewodniczący stwierdził, że radni PO oczekują zorganizowania debaty w tej  sprawie. - Nie znamy jeszcze projektu budżetu na 2018 r., ale wyrażamy nadzieję, że nasze sugestię będą brane pod uwagę. Prezydent poprosił nas o nasze propozycje do budżetu, ale uważamy, że to jest za mała formuła biorąc pod uwagę nowe możliwości, które się otwierają przed Miastem. Oczekujemy dużej debaty nad strategią Elbląga. W tej chwili strategia jest, ale w naszej ocenie jest ona nieaktualna – podkreślił.

Czego zatem brakuje?

Można w mieście stworzyć warunki lepsze do życia dla mieszkańców, a możliwość dojechania do pracy w 30 minut trzeba wykorzystać. Musimy się zastanowić - czy chcemy być miastem, które ludzie mijają czy chcemy być nowoczesnym centrum logistycznym przy węźle S7 i S22? Czy chcemy być sennym miasteczkiem warmińskim czy atrakcyjnym miastem do zamieszkania dla ludzi, którzy na co dzień pracują w Trójmieście?

– dodał Michał Missan.

A zmian w Elblągu przydałoby się wiele. - Trzeba stworzyć warunki do wychowywania dzieci, czyli atrakcyjne żłobki, przedszkola. Zadbać o ofertę kulturalną, sportową. To, przy niższych cenach mieszkań, może spowodować wartość dodaną. Bo nawet jeśli mój syn pójdzie na studia do Gdańska i tam dostanie pracę, to ona postanowi, że zamieszka w Elblągu. W strategii trzeba ująć to, że my chcemy się rozwijać w takim kierunku. W tej chwili nie ma zapisów w strategii, które pozwalałyby wykorzystywać S7. A muszą one tam być, by w budżecie znalazły się inwestycje, czy miękkie projekty – wyjaśnia Michał Missan.
 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 11

%45.5 %54.5


Komentarze do artykułu (45)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +41
  ~ falstart
  Czwartek, 12.10

  Missan takie odezwy to na sesji rady miasta a nie na konferencjach, to nie kampania wyborcza. btw zmień doradców bo spalisz się przed startem.

 2. 2
  +20
  ~ Antonina
  Czwartek, 12.10

  To brzmi jak głos kandydata na przyszłego prezydenta Elbląga!

 3. 3
  +47
  ~ Nie_Missan_Tak
  Czwartek, 12.10

  oooo samozwańczy kandydat na Prezydenta chyba. Panie Missan zajmij się Pan lepiej swoją pracą.

 4. 4
  +42
  ~ Niech milczy
  Czwartek, 12.10

  to ten z pogotowia ratunkowego? - chyba gościowi sodówka odbiła.

 5. 5
  +43
  ~ Spokojnie snie
  Czwartek, 12.10

  no nowaczyk bis normalnie nawet chłop nie wie o czym mówi. Czy Pan w ogóle wie co to jest strategia??? bo z tego co widzę to nie ma Pan zielonego pojęcia.

 6. 6
  +35
  ~ Missan ty nie
  Czwartek, 12.10

  żałosny jest ten Missan, skąd PO go wytrzasnęło przecież to burak niesamowity już raz mieliśmy prezydenta który kochał piłkę nożną i nas wysterował i kibiców i mieszkańców, także już dziękujemy.

 7. 7
  +36
  ~ Mam was dosc
  Czwartek, 12.10

  a pan rektor to wie co jego pracownik Turlej robi w godzinach pracy? Może lepiej Panie Robercie wziąć się za promowanie uczelni i turbinaliów?

 8. 8
  +34
  ~ O co chodzi
  Czwartek, 12.10

  Missan zaczął kampanię, ale Panie radny sama ścianka nie wystarczy - trzeba jeszcze mieć coś w głowie i trochę politycznej klasy, której słuchając Pana wypowiedzi Pan nie ma za grosz

 9. 9
  +33
  ~ Orlik
  Czwartek, 12.10

  no faktycznie dwóch orłów odkryło amerykę, przecież to jakaś farsa ta konferencja. Panowie jak się nie ma nic do powiedzenia, albo się nie zna na rzeczy to lepiej się nie odzywać

 10. 10
  +35
  ~ Jahk tak dlugo mozna
  Czwartek, 12.10

  populizm populizm populizm tego MIssanowi nie można odmówić

 11. 11
  +16
  ~ <DARWIN><<
  Czwartek, 12.10

  Weż Pan Kopaczową, koleżankę z swojej organizacji na na Mierzeji Wiślanej przekopie 2 metru humusu!

 12. 12
  --24
  ~ Rebecca A. Bärbel von Schmidt
  Czwartek, 12.10

  Platforma Obywatelska stara się jak może, aby to miasto się rozwijało, a pis wszystko burzy i dzieli ludzi.

 13. 13
  +21
  ~ xxxc
  Czwartek, 12.10

  no następny debiliusz z upadłej partii, powiedział co wiedział, aż dziwne że nie było tam jeszcze nieroba Wcisły, chyba że się myle

 14. 14
  +14
  ~ jjj
  Czwartek, 12.10

  taaaaa jak padl pomysl wydzierzawienia modrzewiny na potrzeby motosportu to bezradni byli przeciw!!!! a te tereny na pewno sciagnelyby mase motocyklistow z 3 miasta i okolic o promocji Elblaga nie wspominajac!!!! ale po co?? niech nie bedzie niczego!!!

 15. 15
  +23
  ~ Jako komisja panu zabraniam
  Czwartek, 12.10

  kto zalatwil Turlejowi robote w PWSZ? Zauwazylem ze pracuje tam w administracji wielu POwcow.

 16. 16
  +27
  ~ gdg
  Czwartek, 12.10

  Niedługo staniemy się dzielnicą Gdańska, a my nadal tkwimy w nieswoim województwie warmińsko-mazurskim.

 17. 17
  --2
  ~ Marzyciel
  Czwartek, 12.10

  Gdańsk nas nie chce, takie są fakty. Panie Missan, jestem całym sercem za zmianą prezydenta, ale tak pan nie wygra. Trzeba atakować bublami ostatniej kadencji i raczej nie w towarzystwie tego pana

 18. 18
  +16
  ~ LSD
  Czwartek, 12.10

  Panie Missan , POdaj sobie Pan dłoń w pustosłowiu i " nie brudzeniu sobie rąk z Rudnickim " ? Massakra z tymi radnymi . Panie Missan , gdy Turlej nie miał takiego POparcia w Okręgu 1 z którego Pan startował , to przecież Pana by nie było nawet w Radzie Miejskiej .

 19. 19
  --1
  ~ klik
  Czwartek, 12.10

  Po wpisach widać że dyskusja po "elbląsku" to wyłącznie. .. obrażanie. Ci panowie wskazują czym w najbliższym czasie władze samorządowe powinni się zająć. Ot i cała filozofia.

 20. 20
  +23
  ~ Czysty_Elblazanin
  Czwartek, 12.10

  jestem elblążaninem i nie życzę sobie kolejnego ignoranta z PO na stanowisku prezydenta miasta. Elblążanie długo pamiętać będą historię Nowaczyka, historię bez precedensu i na tyle świeżą, że nie zgodzą się na kolejnego butnego i niewiele umiejącego gospodarza miasta. Jeśli kiedyś wrócicie na tron to dajcie człowieka bez skazy, z charyzmą i mądrą głową. A pan Missan ? sprawa z tłumaczką, totalna niewiedza samorządowa, arogancja wobec ludzi. Tym nie da się zamazać winy Nowaczyka. Elblążanie > pamiętają i pamiętać będą długo. Idziecie na drugie dla was referendum.

 21. 21
  +10
  ~ Ale_fajnie
  Czwartek, 12.10

  No tak, czyli Missan kandydatem na prezydenta? kpina, to , że ratownik to nie znaczy , że ma ratować miasto. Bo z tym świetnie radzi sobie Wróblewski.

 22. 22
  +19
  ~ Nie_Wcisla
  Czwartek, 12.10

  A w PO się mówi po kątach, że on tylko się lansuje i wyrabia nazwisko, bo z młodą gwardią peowską chce wysadzić z fotela Wcisłę. Ciekawe kto mu w tym pomaga? Może Boruszka?

 23. 23
  --6
  ~ Rebecca a.
  Czwartek, 12.10

  P. o. I kod od ciebie zjeżdża. Drugi dzień WKU,,,,, Sz wpisami. Zamilcz wreszcie bozoniaki gnija od twoich wpisów.

 24. 24
  --7
  ~ Rebecca
  Czwartek, 12.10

  L,, ke zrób tym co wychowalasz.

 25. 25
  --4
  ~ Piotr_
  Czwartek, 12.10

  Teraz zdradzę Wam tajemnicę... 1.) Nożyce się odezwały, czyli trole na zlecenie już opłacone... bo strach zajrzał w oczy 2.) Jak komentujecie Panowie Trole na różnych portalach to chociaż trochę tekst zmieńcie, a nie tylko kopiuj i wklej ;)

 26. 26
  --1
  ~ do Piotr
  Czwartek, 12.10

  Słuszne spostrzeżenie.

 27. 27
  --7
  ~ mieszkaniec
  Czwartek, 12.10

  Zamiast hejtować gościa skupcie się co on mówi a ma dużo racji! Życie w Elblągu jest o połowę tańsze niż w 3 city. Mogą przenieść się firmy, biura itd. Trzeba się nad tym zastanowić i wykorzystać szansę a nie biadolić!

 28. 28
  +9
  ~ Elbinger
  Czwartek, 12.10

  Pomimo sympatii jako do człowieka Pan Michał Missan nie nadaje się na lidera partii politycznej tym bardziej na stanowisko prezydenta miasta. Platforma Obywatelska w Elblągu nie ma racji bytu po bezprecedensowym odwołaniu Nowaczyka. Będzie już tylko gorzej ........

 29. 29
  +13
  ~ babcia
  Czwartek, 12.10

  W artykule ani słowa,na czym ma polegać ta strategia. Należałoby podać chociaż jakąś informację , a tak to tekst nijaki !!!

 30. 30
  +3
  ~ S-7 a nie żaden /przekop/ !
  Czwartek, 12.10

  Tylko ta trasa szansą dla Elbląga - żaden tam idiotyczny "przekop", czy jakieś mrzonki o przejściu do woj. pomorskiego. W wybitnym Planie Strategicznego Rozwoju Elbląga autorstwa Grzegorza N. and Company - tego faktu nie ujęto...

 31. 31
  +3
  ~ ZKS
  Piątek, 13.10

  Ale to unas już jest bezradny malkolmencie. Zamiast krzyczeć powiedz pan dlaczego za waszego prezydenta stadionu nie wybudowano? A i mieliście jako po program coś tam o budowie żłobków- ile nowych po wybudowała w Elblągu? A i kasa na przebudowe światowida to też zasługa ludzi rżawego? Pamiętaj pan czasami milczenie jest złotem

 32. 32
  +4
  ~ fghtwrywti
  Piątek, 13.10

  no i wszyscy postanowią, że przyjmą propozycję Pana Radnego i PO będzie mówiła że z dnia nadzień jest lepiej? co za farmazony

 33. 33
  +6
  ~ Mozna_tylko_modlic
  Piątek, 13.10

  No Boruszka to też ciekawa postać. dlaczego prezydent go nie pogoni? Ja bym nie trzymał judasza.

 34. 34
  +12
  ~ Arek_wie
  Piątek, 13.10

  A co Missan zrobił jako radny dla ludzi konkretnie? Podobno wnioskował o budowę tego sławnego kibla o ogrzewaną podłogą. SUKCES!!!!!!!!!!!!Oddaj gościu dietę , honorowo na biednych.

 35. 35
  +11
  ~ Koles
  Piątek, 13.10

  Ale lans , no sodówa na maxa. A w szpitalu śmiech po korytarzach aż echo niesie:)))

 36. 36
  +8
  ~ Lider
  Piątek, 13.10

  Co na to Wcisła,że mu pod nosem nowy lider wyrasta?

 37. 37
  +5
  ~ Darmozjady
  Piątek, 13.10

  Panie Wróblewski, na co pan czeka, pogoń pan tych darmozjazdów. oni nawet kultury politycznej nie znają. A swoją drogą ile tych z PO jeszcze siedzi w ratuszu.

 38. 38
  +3
  ~ Kucharczyk2
  Piątek, 13.10

  Niejaki kucharczyk zacierał łapki na wysokie stanowisko w mosir. ha, ha ha

 39. 39
  +4
  ~ HvK
  Piątek, 13.10

  Krotsza? A co peniesli trójmiasto czy Elbląg. Dystans bedzie podobny, bedziemy szybciej jeździc

 40. 40
  +10
  ~ ściema
  Piątek, 13.10

  Tego kandydata bez najmniejszych szans popychają macherzy od ciepła, chcący się odegrać. To normalny pocałunek śmierci, czy bonzowie Platformy tego nie widzą.

 41. 41
  +5
  ~ Misia Kasia
  Piątek, 13.10

  Szczyt ambicji i rozwoju Elbląga, stać się sypialnią dla Gdańska.

 42. 42
  +4
  ~ spychacz
  Piątek, 13.10

  Proponuję , zgodnie z trendem, przekopać S7 w poprzek zaraz po oddaniu jej do użytku.

 43. 43
  0
  ~ elblążanin
  Piątek, 13.10

  nie wiem czy warto płacić dwukrotnie więcej za mieszkanie w gdańsku gdy w ciągu 30 min będzie można dojechać

 44. 44
  +7
  ~ w pośladkowie bez zmian
  Piątek, 13.10

  Mówiąc o strategii trzeba znać pojęcie i jego znaczenie. Strategia, to nie pitolenie gabinetowe lub na ściance pod elektorat. Strategia pipidówki musi zawierać analizy i porozumienia regionalne lub nawet, w przypadku Elbląga, międzynarodowe. Pobożne życzenia pozwolą populiście zostać prezydentem sypialni. Czym słynie to miasto poza piwem i szafkami kuchennymi? Strategia dla uciekinierów z tego grajdoła jest realizowana od 30 lat. Przyszły prezydent, skoro nic nie będzie robił, to przynajmniej niechby był niezależny w gazowaniu fotela i lekko uczciwy a nie umoczony w kolesiostwo i układy na wzór mafijny: nie widzę, nie słyszę, chcę,... Nie ma na scenie kandydata z głową - wszyscy byli i są z "wyboru" i kolesiostwa. I tak pewnie zostanie - każdy wybrany komuś coś zawdzięcza tylko nie mieszka

 45. 45
  +3
  ~ Ryszard
  Niedziela, 15.10

  Elbląg sypialnią Trójmiasta.... lipa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.