Czwartek, 16.08.2018, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Noc Perseidów na Warmii i Mazurach. Gdzie najlepiej oglądać to widowisko?

10.08.2018, 10:00:13 Rozmiar tekstu: A A A
Noc Perseidów na Warmii i Mazurach. Gdzie najlepiej oglądać to widowisko?

Połowa sierpnia to doskonały okres do obserwacji tzw. „roju Perseidów”. Noce spadających gwiazd można wykorzystać na bliższe spotkania z astronomią i niezwykle interesującymi ludźmi zajmującymi się tą dziedziną nauki. Na Warmii i Mazurach od kilku lat, w wyjątkowych miejscach, organizowana jest Warmińska Noc Perseidów.

Tegoroczna edycja rozpocznie się w piątek, 10 sierpnia we Fromborku. Park Astronomiczny Muzeum Mikołaja Kopernika zaprasza na godz. 18.00 na animacje i zabawy dla dzieci.

Od 21 dla wszystkich zainteresowanych opowieści o meteorach oraz nocne oglądanie nieba.

11 sierpnia w olsztyńskim Parku Centralnym oraz Muzeum Nowoczesności organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, w tym: prelekcje, animacje dla dzieci, astronomiczno-muzyczne opowieści o niebie, stoiska. Gościem specjalnym tegorocznej edycji będzie Karol Wójcicki. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od godz. 18.00. Należy uzbroić się w latarki lub inne źródło światła, bo od godz. 22.00 Park Centralny pogrąży się w całkowitej ciemności. Rozpocznie się wspólne oglądanie nieba. Zapraszamy do leżakowania pod spadającymi gwiazdami.

Następnego dnia miłośnicy astronomii powinni koniecznie odwiedzić Obserwatorium Astronomiczne w Truszczynach (gm. Rybno). Przygotowano pokazy filmów „Tajemnice De Revolutionibus” oraz „Wyprawa na zaćmienie Słońca”, prelekcje o Perseidach, warsztaty rakietowe, prezentacje łazików marsjańskich. Wieczór zakończy oczywiście obserwacja meteorów z roju Perseidów.

Zwieńczeniem cyklu wydarzeń będzie Noc Perseidów w Lidzbarku Warmińskim. 13 sierpnia na dziedzińcu Hotelu Krasicki oprócz wspólnego podziwiania spadających gwiazd także opowieści astronoma Jacka Drążkowskiego. Niezapomnianych wrażeń dostarczy uczestnikom koncert muzyki „kosmicznej” w wykonaniu zespołów QLHEAD oraz Andymian.

Źródło: warmiaimazury.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.