Czwartek, 16.08.2018, Imieniny: Nora, Joachim, Roch
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Uwaga! Sieć Lidl wycofuje w całym kraju pomidory w puszce. Są zanieczyszczone "plastikowymi obcymi ciałami"

08.08.2018, 14:00:08 Rozmiar tekstu: A A A
Uwaga! Sieć Lidl wycofuje w całym kraju pomidory w puszce. Są zanieczyszczone "plastikowymi obcymi ciałami"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)
Lidl wycofuje ze sprzedaży dwie marki pomidorów w puszce. Decyzja dotyczy sklepów w całej Polsce, a klienci, którzy kupili potencjalnie zanieczyszczone "plastikowymi ciałami obcymi" produkty, są proszeni o ich zwrot.
 
Sieć dyskontów Lidl poinformowała o wycofaniu ze sprzedaży swoich produktów. To krojone pomidory w puszce dwóch marek - "Freshona" krojone pomidory sort bazylia i "Italiamo" krojone pomidory sort bazylia. Problem dotyczy konkretnych partii - obie mają datę minimalnej trwałości 31.12.2020 i numery serii L327NDB 6A-31/12/2020 SI LB 224.
 
Jak przyczynę wycofania pomidorów w puszce Lidl podaje zanieczyszczenie w postaci "plastikowego ciała obcego" - innymi słowy w puszkach mogą się znajdować fragmenty plastiku, których pochodzenia sieć nie wyjaśnia.
 
Nie wiadomo też, czy wszystkie produkty z wycofywanej partii są zanieczyszczone. Sieć w oficjalnym komunikacie informuje tylko o takiej możliwości ("Powodem wycofania z obrotu jest możliwość wystąpienia w produkcie zanieczyszczenia w postaci plastikowego ciała obcego").
 
Jednak z uwagi na ryzyko zranienia się w trakcie jedzenia odłamkami z plastiku, firma postanowiła przestrzec przed ich wykorzystywaniem do gotowania ("Ze względu na możliwość zranienia podczas konsumpcji klienci powinni zastosować się do zalecenia zwrotu produktu i zrezygnować z jego spożywania").
 
Ze względu na ochronę konsumentów reakcja firmy Lidl Polska była natychmiastowa i produkt wycofano z obrotu. Produkt można zwrócić we wszystkich sklepach Lidl. Klient zwracający produkt otrzyma zwrot pieniędzy. Dotyczy to także zwrotów bez okazania paragonu.
 
Równocześnie sieć dyskontów poinformowała o tym, że potencjalne zagrożenie dotyczy wyłącznie produktów wymienionych w oficjalnym komunikacie, a więc krojonych pomidorów w puszce dwóch marek o konkretnym numerze partii i dacie przydatności. Puszki "Freshona" krojone pomidory sort bazylia i "Italiamo" krojone pomidory sort bazylia, które mają inne oznaczenie serii, są w pełni zdatne do spożycia i bezpieczne (sieć dodaje również, że "inne produkty sprzedawane przez Lidl Polska, a w szczególności inne produkty marek «Freshona» i «Italiamo» nie podlegają wycofaniu".).
 
To nie pierwszy raz, kiedy Lidl wycofuje część swoich produktów ze sprzedaży w Polsce. Ostatnio (pod koniec lipca) taką samą decyzję podjął odnośnie do całej partii papryki, w której kontrola wykazała przekroczenie dopuszczalnego poziomu etefonu (ethephonu, czyli związku chemicznego stosowanego w rolnictwie do regulacji wzrostu roślin i przyspieszania dojrzewania warzyw i owoców).
 
Więcej na gazeta.pl

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ amożetak
  Tydzień temu, Środa, 08.08

  Czyli te normalne pomidory z bazylią nie różnią się niczym od tych z bazylią z tygodnia włoskiego :P

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.