Piątek, 20.07.2018, Imieniny: Czeslaw, Hieronim, Fryderyk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii PRASÓWKA

Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister potwierdza: będą zmiany

12.07.2018, 11:00:36 Rozmiar tekstu: A A A
Zakaz handlu w niedziele. Wiceminister potwierdza: będą zmiany
Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Po wakacjach będzie nowelizacja ustawy o zakazie handlu. Trzeba doprecyzować przepisy - przyznał wiceszef resortu rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
 

Szwed był w środę gościem TVN24 BiS. Jak zapowiedział, nowelizacja zostanie złożona do Sejmu jako projekt poselski po wakacjach. Jeśli zostanie przyjęta, miałaby wejść w życie od początku przyszłego roku. Ma ona uwzględniać propozycje związkowców z "Solidarności", od której wyszedł też pierwotny projekt zakazu handlu.
 

Doprecyzowany ma zostać m.in. przepis wyłączający spod zakazu placówki pocztowe. Obecnie tę możliwość wykorzystują ajenci sklepów Żabka, które mają status placówki pocztowej. W niedziele wolne od handlu działają one normalnie.
 

Jak pisaliśmy, tylko do końca maja do sądów w całej Polsce Państwowa Inspekcja Pracy skierowała łącznie 64 wnioski o ukaranie właścicieli, a w przygotowaniu było kolejnych 50.
 

Dlatego nowelizacja ma sprawę postawić jasno - Placówką pocztową jest Poczta Polska i przy tym pozostaniemy - powiedział w środę Stanisław Szwed.
 

Dodatkowo doprecyzowane mają zostać przepisy dotyczące małych sklepów, które mają prawo do handlu w niedziele. Mogą one działać pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel. Szwed zapowiedział, że zmiany mają iść w tym kierunku, żeby właścicielowi mogli też pomagać członkowie rodziny, o ile będą to robić nieodpłatnie i nie pracują w sklepie w tygodniu.

Szwed zabrał też głos w sprawie propozycji "Solidarności", by w weekendy z wolną niedzielą pracownicy handlu kończyli pracę maksymalnie o 22 w sobotę, a zaczynali o 5 rano w poniedziałek. Według wiceministra wprowadzenie takiej zmiany nie byłoby łatwe i w tej chwili "nie może zadeklarować, że będzie tak jak proponują związkowcy".
 

Źródło: wp.pl.

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +21
  ~ Machupichcę
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 12.07

  I koniecznie w nowelizacji powinien się znaleźć nakaz pójścia do kościoła

 2. 2
  +14
  ~ nie lubię pis
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 12.07

  Najpierw debilni politycy tworzą buble prawne. My na tym tracimy i cierpimy a jak im jest to niewygodne to po czasie poprawiają swoje gafy. Kretyni

 3. 3
  +15
  ~ Bond
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 12.07

  Związkowe solidaruchy i rząd wprowadzając zakaz handlu w niedziele tłumacząc że pracownicy handlu powinni mieć czas dla rodziny, podzielili społeczeństwo na lepszych i gorszych. A co z rodzinami policjantów służby zdrowia strażaków pracowników energetyki i wielu innych gałęzi którzy pracują nie tylko w niedziele ale i we wszystkie święta i w dzień i w nocy to oni co nie mają prawa do czasu dla swoich rodzin ?

 4. 4
  +13
  ~ ciasteczkowy potwór
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 12.07

  A ja proponuję, aby związkowi "pierwsi sekretarze", pozorujący działalność związkową na terenie zakładów pracy, byli opłacani przez te związki, a nie przez pracodawców, którzy maja obowiązek ich utrzymywania, I żeby "pierwsi" oraz związkowi "najpierwsi sekretarze", ci URZĘDUJĄCY w stolicy, pełnili swoje funkcje "bogów i carów" najdłużej przez dwa, trzy lata. A potem fora ze dwora zarabiać na chlebek u polskich pracodawców. Niech wiedzą, jaki bur..l zrobili.

 5. 5
  --5
  ~ Jolka co nie lubi Bolka
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 12.07

  Kmiocie zapytaj czy ciebie ktoś lubi .

 6. 6
  --1
  ~ Muchozol
  Ponad tydzień temu, Czwartek, 12.07

  Jak wszyscy to wszyscy babcia też. Więc żądam aby ludzie pracujący w utrzymaniu ruchu mieli również wolne a nie tylko pracujący w handlu.

 7. 7
  --1
  ~ Lipec
  Tydzień temu, Piątek, 13.07

  Bond - wymienione przez Ciebie służby są nieodzowne do funkcjonowania miasta, w którym mieszkasz jak i całego kraju. Jeśli ktoś się decyduje na taką pracę, to musi się liczyć, że świątek, piątek czy niedziela idzie do pracy lub na służbę. Natomiast sklepy zamknięte w niedzielę jeszcze nie doprowadziły do jakiekolwiek klęski żywiołowej.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2018 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.